Narva linn


Kalender > 23.02.2019

Tagasi

Üritus "Vesi elus ja kunstis"

23.02.2019, Kell 16:00
Kunstigalerii, Vestervalli tn 21 (*4/2 €)
tel 3599230, info@narvamuuseum.ee

Narva muuseumi Kunstigalerii kutsub laupäeval, 23. veebruaril kell 16.00 interaktiivse meistriklassi „ArtTransit: olme kunstis” teisele üritusele "Vesi elus ja kunstis", mille teemaks on elutegevuseks ülioluline vesi.

Narva on üks neid kohti maailmas, kus vesi on linna kujunemisel ja arengul suure tähtsusega. Narva jõge on esmakordselt mainitud 1221. aastal ja nüüdseks ligi 800 aastat on Narva ja Narva jõgi olnud ühe mündi kaks külge. Narva jõe kosed andsid aga 1857. aastal Narvale Kreenholmi manufaktuuri, mis on kujundanud linna nägu ja elu siiamaani. Ahjaa, kui Narva kõrvale jätta, on vesi hapniku ja päikesevalguse kõrval üks olulisemaid elutegevuse allikaid. Vesi on osa elust Maal ja igast inimesest – vesi katab ligikaudu 70% Maa pinnast ning inimene koosneb umbes 2/3 ulatuses veest. Ka meie argipäev algab ja lõpeb veega – hommikuse ja õhtuse näo-, käte- ja hambapesu vahele jääb kümneid veega seotud protseduure.

Seekordse „ArtTransit: olme kunstis” meistriklassi üritusel „Vesi elus ja kunstis” tutvustatakse vee kujutamist Narva kultuuri aktiivselt mõjutanud eesti, vene, rootsi, saksa ja teiste rahvaste kunstis, kusjuures erilist tähelepanu pööratakse Narva Muuseumi Kunstigalerii pärandile ja Narva kunstnike töödele. Lisaks räägitakse vee erinevatest kasutamisviisidest ning õhtu lõpetab kulinaarne meistriklass veega.

Meistriklassi juhendajad on kunstnik Vera Lantsova ja filosoofiaprofessor Jelena Sergeitšik.

Meistriklass kestab 1 tund ja 30 minutit.

Piletid: täiskasvanud 4 €, õpilased 2 €, lastele (kuni 6 aastat) tasuta.

Info:
tel 3599230, info@narvamuuseum.ee.

Narva muuseum

Tagasi

eelmine järgmine