Narva linn


► Kriisi toetusmeetmed ettevõtjatele ja mittetulundusühendustele

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium: Korduma Kippuvad Küsimused koroonaviiruse COVID-19 seoses

Ärist Narvas

www.investinnarva.ee

Narva traditsioonilisteks tööstusharudeks on olnud tekstiili- ja õmblustööstus ning metalli- ja puidutöötlemine. Kaubandus ja teenused on suuremat arengut näidanud viimastel aastatel. Linna ettevõtete struktuuris on suurim kaal kaubandusettevõtetel (u 33%). Järgnevad teenused (u 14%), ehitus (u 13%), veondus ja laondus (u 9%), tekstiili- ja õmblustootmine (u 3%), metallitöötlemine (u 3%), puidutöötlemine ja mööblitootmine (u 3%).

Äriregistris registreeritud 3831 Narva ettevõtjat. Kuni 49 töötajaga ettevõtted moodustavad põhimassi linnas tegutsevatest ettevõtetest (99,9%), kusjuures 93% moodustavad ettevõtted, kus töötajate arv ei ületa 9 inimest.

Narvas on vaid kaks registreeritud suurettevõtet (rohkem kui 250 töötajaga): OÜ Fortaco Estonia ja AS Eesti Energia Hooldekeskus.

Narva on küllalt ligitõmbav investeerimise seisukohast: riigi küllalt stabiilse majanduse ja madala inflatsioonitaseme juures on linnal arenenud infrastruktuur ja pangandussüsteem. Linnas on küllaldane hulk kompaktselt asuvaid tootmispindu ja kvalifitseeritud, odavat tööjõudu, madal energiaressursside hind. Eriti meelitavaks teeb linna piiriäärne asukoht - see on otsene pääs vene turule, lisandub keele ja idanaabri psüholoogia tundmine.

Investeeringud Narva ettevõtetesse on hea väljund lääne investeerijatele, kes vaatamata suurele soovile vene turul töötamiseks kardavad investeerida vahendeid vene majandusse.