Narva linn


Tartu Ülikooli Narva kolledžis tähistati kodanikupäeva

Eelmisel nädalal tähistati Narva kolledžis kodanikupäeva, terve nädal oli täis erinevaid põnevaid üritusi. TÜ Narva kolledži kodanikunädala üritused olid suunatud nii koolilastele, kui ka laiemale seltskonnale.

Nädal algas filmiõhtuga ning jätkus kirjandusklubi kohtumisega, kus oli külas "Postimehe" arvamusportaali vanemtoimetaja Toomas Randlo. Teisipäeva teisel poolel toimus avalik kohtumine - diskussioon gümnasistidele Eesti olevikust ja tulevikust, noortega kohtusid Riigikogu liige Ivari Padar ning kolledži õppedirektor Aet Kiisla. Kohtumist juhtis ETV+ vastutav toimetaja-saatejuht Dmitri Pastuhhov. Nii külalised ja ka noored jäid kohtumisega väga rahule.

Kolmapäeval oli kõigil huvilistel võimalus osaleda avalikul kohtumisel "Kes siis veel, kui mitte meie?". Narva linna aktiivsed kodanikud Vjatšeslav Konovalov, Natalja Mjatšina, Svetlana Ivanova ja Ekaterina Kolesova ning Kirill Gussev vestlesid kodanikuaktiivsuse ning vabatahtlikkuse teemal.

Kodanikunädala neljas päev oli pühendatud viktoriinidele. Päeval toimus traditsiooniline kodanikupäeva viktoriin gümnasistidele, kus osales 7 võistkonda Narva ja Kohtla-Järve koolidest. Võitjaks osutusid Narva Keeltelütseumi noored ning Kesklinna gümnaasiumi võistkond sai "kultuuripreemia" ning kingituse Narva Rahva Raamatust. Neljapäeva õhtul toimus mälumänguklubi kohtumine, mis viis kokku peaaegu 100 tarka ja uudishimulikku osalejat kogu Ida-Virumaalt.

Nädala lõpetuseks toimus Narva Muuseumis kadripäeva tähistamine, sest tõeline kodanik peab ka rahvakultuurist lugu pidama. Tantsiti ning mängiti ansambli "Suprjadki" ning Vladimir Tšerdakovi juhtimisel.

Kodanikunädala tähistamisest on saanud juba ammu väga tore Narva kolledži traditsioon ning käesoleval aastal võtsid üritustest osa rohkem kui 250 inimest. Ürituste läbiviimist toetasid Haridus- ja Teadusministeerium, SA Narva Muuseum ning Rahva Raamat.

Pilte üritustest võib leida TÜ Narva kolledži Facebooki lehelt.

Rohkem infot:
Anna Markova
Kultuuriprogrammide juht | Tartu Ülikooli Narva Kolledž
E-post: anna.markova@ut.ee | tel. 7401912

Lisatud 28.11.2016, 17:42
Muudetud 28.11.2016, 18:19

eelmine järgmine