Narva linn


Jäätmetekke vähendamise viktoriin kooliõpilastele

Keskkonnaamet kutsub õpilasi proovile panema oma teadmised jäätmetekke vähendamise nädala veebiviktoriinis.
Veebiviktoriini küsimustele saab vastata 20.-24. novembrini Keskkonnaameti kodulehel ja sellest on oodatud osa võtma 7.-9. klasside õpilased neljaliikmeliste võistkondadena.

„Viktoriinil osalemine annab õpilastele võimaluse tuletada meelde jäätmete vähendamise põhitõed ning viia end kurssi uute teadmistega sortimise ja taaskasutuse vallast. Soovitame viktoriiniks ettevalmistujatel meelde tuletada juhised jäätmete sortimiseks, sorditud jäätmete teekonna ning tutvuda ka kompostiljoni nõuannetega,“ lausus Maris Kivistik, Keskkonnaameti keskkonnahariduse osakonna juhataja.

Mikroskoobiga on põnev uurida, kes elab kompostis. Foto: Mari Kala.
Mikroskoobiga on põnev uurida, kes elab kompostis / Foto: Mari Kala

Üks lihtsamaid võimalusi jäätmete vähendamiseks on biojäätmete kompostimine, millega saab vähendada ühe pere poolt tekitatavat prügi kuni 50%. See tähendab, et biojäätmeid ei pea enam sõidutama prügilasse või jäätmepõletustehasesse, vaid neist saab väärtuslik ja toitainerikas muld, mis aitab kaasa köögiviljade ja lillede paremale kasvule.

„Seitset parimat võistkonda premeeritakse viktoriini peaauhinnaga, milleks on vihmaussikomposter koos vihmaussidega. Komposter on mõeldud kasutamiseks siseruumides ning loodame, et võidetud kompostrid võetakse koolides kasutusele õppevahendina,“ rääkis Maris Kivistik.

Novembri eelviimane nädal on kuulutatud üleeuroopaliseks jäätmetekke vähendamise nädalaks (European Week for Waste Reduction), mille raames kutsutakse inimesi üles jäätmeteket vältima ning ressursse säästlikult kasutama. Sel aastal on fookuses korduskasutus, parandamine ja ümberdisainimine ehk „Korduskasuta ja paranda - anna esemele uus elu". Nädala tähistamises saavad kaasa lüüa kõik korraldades koolis, ettevõttes või mujal põneva teemakohase ürituse, ideid selleks leiab Keskkonnaministeeriumi kodulehelt.

Lisainfot viktoriinis osalemiseks leiab Keskkonnaameti kodulehelt.

Lisainfo:
Mari Kala
Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist
e-post: mari.kala@keskkonnaamet.ee 
telefon: 7990914

Lisatud 17.11.2017, 15:24
Muudetud 17.11.2017, 15:52

eelmine järgmine