Narva linn


Ohutuspäev

5. septembril kell 12:00 - 16:00 on kõik pered oodatud Narva Astri keskusesse, kus Päästeameti Ida päästekeskuse eestvedamisel toimub ohtusteemaline päev "Ohutult sügisesse". Kavas on pakkuda palju erinevat muusikat, mitmesuguseid  töötubasid, huvitavaid ja arendavaid tegevusi lastele ning täiskasvanutele.

Laupäeval, 5.septembril toimub Narvas Astri keskuses ohutuspäev, kuhu on oodatud nii täiskasvanud kui ka igas vanused lapsed. Läbi tegevuste ja ekspositsioonide tuletatakse kõigile meelde, kui oluline on ohutus nii kodus, tänaval kui ka looduses.

Programm saab olema mitmekesine ja huvitav. Ohutuspäeval panevad enda infolauad ja temaatilised tegevused püsti peale Päästeameti Ida päästekeskuse ka Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuur, Maanteeamet, Häirekeskus, Tamrex ohutuse OÜ ning paljud teised asutused ja organisatsioonid.

„Kõigil meil on midagi inimestele õpetada või meelde tuletada. Kõik koostööpartnerid annavad endast parima, et ohutusalaseid teadmisi lastele ja täiskasvanutele võimalikult näitlikult ja huvitavalt edasi anda,“ sõnas Päästeameti Ida päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Mikko Virkala.

Ohutuspäeval kõlab palju muusikat, loositakse auhindu ning lastel on võimalus lahkuda ürituselt vahva näomaalinguga.

Tulge kõik laupäeval Narva Astri keskusse ohutuspäevale.

PÄEVAKAVA.


Helen Tammets
Ida päästekeskuse pressiesindaja
Päästeamet, kommunikatsiooniosakond
press.ida@rescue.ee

Lisatud 04.09.2015 kell 11:25:
Teadmiseks lapsevanematele
3. septembril kella 21:30 ajal helistati häirekeskusesse ja teatati, et Jõhvis Säde tänaval põlevad kuurid. Päästekorraldajale tundus helistaja kahtlane ning ütles, et vaatab kaardilt (GIS112 http://www.112.ee/hairekeskus/projekt-gis112), kus helistaja asub, mille peale lapsehäälega helistaja kõne katkestas. Päästjad kontrollisid Säde tänava kuurid üle ja põlengut ei avastatud. Sellised kõned võivad tõelise abivajaja õigeaegsest ja kiirest abist ilma jätta. Päästjate väljakutsumisse tuleb väga tõsiselt suhtuda. Päästjad panevad lapsevanematele südamele, et nad selgitaksid lastele valeväljakutsete tagajärgi. Päästeameti teadvalt vale väljakutse või väljasõidu põhjustamise eest karistatakse kuni 1200 eurose rahatrahviga või arestiga.

Lisatud 03.09.2015, 17:52
Muudetud 04.09.2015, 11:36

eelmine järgmine