Narva linn


Täna alustavad välisüliõpilased Narvas vene keele õpinguid

Täna, 20. juunil saabub Narva selle suve esimene grupp noori, kes alustavad kahe kuu pikkuseid vene keele õpinguid Tartu Ülikooli Narva kolledžis. Ka sellel aastal jätkub Narva kolledži vene keele suvekoolide traditsioon, mis sai alguse 2014. aastal.

Ameerika Ühendriikide Pittsburghi Ülikooli üliõpilased saabuvad Narva õppima vene keelt ja tutvuma eesti ja vene kultuuriga. Programmi eesmärk on  pakkuda üliõpilastele võimalust intensiivseks keeleõppes sobivas keele- ja kultuurikeskkonnas. Õppetöö toimub 8 nädalat, mille jooksul läbivad tudengid kokku 200 tundi auditoorset õppetööd, külastavad Eesti erinevaid paiku, kuulavad loenguid eesti ja vene kultuurist ning osalevad Narva linnas toimuvatel üritustel ja projektides. Õppijate hulgas on nii neid, kes on eelnevalt vene keelt õppinud 2-3 aastat, aga ka neid, kes on õppinud juba 4 aastat.

Lisaks Pittsburghi Ülikooli tudengite gruppidele saabuvad sellel suvel Narva vene keele suvekooli ka 15 õpilast American Council programmist. Esmakordselt tulevad Narva suvekooli grupp tudengeid Rootsist Göteborgi Ülikoolist ning Eesti Sisekaitseakadeemiast. Kokku õpib sellel suvel Narvas vene keelt üle poolesaja välisõpilase.

Tartu Ülikooli Narva kolledži vene keele suvekoolide traditsioon sai alguse 2014. aastal ning iga järgneva aastaga on vene keele õppes osalejate arv kasvanud. Suurenenud on ka tudengite geograafiline taust, kus lisaks Ameerika Ühendriikidest pärit noortele leiavad tee Narva ka Prantsusmaa, Rootsi ja ka Eesti õppijad.


Tartu Ülikooli Narva kolledž

Lisatud 20.06.2016, 13:18
Muudetud 20.06.2016, 13:54

eelmine järgmine