Narva linn


Ilmus raamat "Narva – kuninganna Kristiina kroonijuveel"

Narva Muuseumi ja kirjastuse Tänapäev koostöös on ilmunud raamat "Narva – kuninganna Kristiina kroonijuveel". Raamatu koostajad on Narva Muuseumi töötajad Merike Ivask ja Svetlana Andrejeva.

Praegu suuruselt 3. Eesti linn on olnud läbi aegade rahvusvaheline kindlus-, sadama-, kaubandus- ja tööstuslinn, mille vallutamiseks on erinevatel aegadel lahinguid pidanud Taani ja Saksa ordud ning Rootsi ja Venemaa väed.

17. saj Narva olnud ilusaimaid, mida toonane Põhja-Euroopa tundis. Baroksest Narvast on kirjutatud: „Kuninganna Kristiina aegadest alates kutsuti Narvat krooni kalliskiviks, kus võis ennast korrakski kujutleda kusagile kaugele, caput mundi tänavatele Rooma. Näis, et päike linna kohal ei looju kunagi.“

Teine maailmasõda käis Narvast üle kaks korda, 1941. ja 1944. aastal. Märtsipommitamine, 6. ja 7. märtsil 1944. aastal, purustas barokse linnasüdame. Hilisem restaureerimiskõlblike hoonete kokkulükkamine ning nende asemele vabaplaneeringulise uuslinna rajamine nõukogude ajal on üldtuntud ja pakub sagedast kõneainet tänaseni.

Nii jutustavadki selle raamatu rohkem kui 200 Narva Muuseumi kogust pärinevat fotot meile loo Narva linna eripalgelisest minevikust.

→ http://www.narvamuuseum.ee/site/trukised/toimetised-2/

Raamatu "Narva – kuninganna Kristiina kroonijuveel" esikaas

Lisatud 17.06.2015, 13:27
Muudetud 17.06.2015, 15:08

eelmine järgmine