Narva linn


Rahvusvaheline köitekunstinäitus

Näitus Scripta manent V
"Nimed, sõnad, nõiamärgid. 4×(4+4)×4 = noor Eesti luule"

Alates 4. juulist on Narva Muuseumi Kunstigaleriis avatud rahvusvaheline köitekunstinäitus.

Eesti Köitekunstnike Ühenduse korraldatav rahvusvaheline köitekunstinäitus Scripta Manent toimub Tallinnas iga viie aasta järel. Nii esimesel näitusel, mis toimus 1995. aastal kui ka sellele järgnevatel näitustel, on huvikeskmes olnud eesti kultuuri paremiku tutvustamine.

Scripta Manent V köitenäituse jaoks spetsiaalselt trükitud luulekogumik koosneb kaheksa eesti noore luuletaja üsnagi radikaalsest loomingust. Kogumiku koostajaks on kirjanik Jürgen Rooste koostöös Eesti Kirjanduse Teabekeskusega. Luuletajad Maria Lee, Birk Rohelend, Asko Künnap, Igor Kotjuh, Maarja Kangro, Veronika Kivisilla, Jürgen Rooste, Kaur Riismaa on esindatud nelja luuletusega, mis on valikuliselt tõlgitud erinevatesse keeltesse (vene, inglise, saksa, prantsuse, itaalia, soome ja ungari). Sellest tuleneb ka näituse pealkiri 4×(4+4)×4.

Poognad jagati köitmata kujul kunstnikele, kes valmistasid eriilmelised köited. Võib näha luuleridu raamivaid traditsioonilistes köitetehnikates kunstiteoseid, aga ka julgeid uuenduslikke lahendusi, mis tekitavad põnevaid assotsiatsioone kaasaja eluga. Käesolevasse jätkunäitusesse on valitud 20 Eesti köitekunstniku tööd: Illu Erma, Anneli Filipov, Rene Haljasmäe / Tarrvi Laamann, Eve Hintsov, Riina Kermik, Sirje Kriisa, Ivi Laas, Kaia Lukats, Luule Maar, Lennart Mänd, Kaire Olt, Kadri Paloveer, Jaana Päeva, Jane Rannamets, Tähti Roostalu, Naima Suude, Tulvi Turo, Raivo Vahtra, Tiiu Vijar, Esta Voss.

Lisainfo: www.scriptamanent.ee, Eesti Köitekunstnike Ühenduse esimees Rene Haljasmäe, tel. 51900544.

04VII2015: Rahvusvaheline köitekunstinäitus

Info:
Anna Judina, Narva muuseumi näituste ja ürituste kuraator,
tel. 3599248, naitused@narvamuuseum.ee

Lisatud 26.06.2015, 13:51
Muudetud 26.06.2015, 15:27

eelmine järgmine