Narva linn


Tartu Ülikooli Narva kolledž tähistab emakeelepäeva

11.-15. märtsini toimub TÜ Narva kolledžis mitu põnevat emakeelepäevale pühendatud üritust, kuhu on oodatud koolilapsed, tudengid ja kõik teised huvilised.

Reedel, 11. märtsil toimub põnev kogemusvahetusseminar eesti keele kui teise keele õpetajatele ning uute „Tere“ - sarja eesti keele õpikute tutvustus. Päeva teises pooles toimub juba teine „Hansenist Tammsaareni“ võistulugemise Ida-Virumaa voor, mille eesmärgiks on populariseerida A. H. Tammsaare loomingut, anda õpilastele esinemis- ja võistlemisvõimalusi ning arendada nende lugemis-etlemisoskust.

Esmaspäeval, 14. märtsil alustame emakeelepäeva tähistamist kell 10:30 ühise Vikerraadio e-etteütluse kirjutamisega, millele järgneb ka ühine arutelu. Emakeelepäeval toimub veel huvitav loeng "Eesti keele uurimisest kaasajal", mida viib läbi TÜ Narva kolledži eesti keele lektoraadi juhataja ja eesti keele dotsent Mart Rannut.

Teisipäeval, 15. märtsil toimub traditsiooniline TÜ Narva kolledži spontaanse kõne võistlus, kus panevad proovile oma oskusi Ida-Virumaa 10.-12. klasside õpilased. Osalejatel puudub absoluutselt ettevalmistusaeg ning esinemise teema saadakse teada vahetult enne kõnelemist. Kõne pikkus on maksimaalselt 3 minutit ning kõik teemad on seotus eesti keele ja kultuuriga.

Emakeelpäeva puhul toimub TÜ Narva kolledžis ka teisi põnevaid üritusi. Näiteks, Eesti Kunstiakadeemia professori ja kultuuriajaloo doktori David Vseviovi eestikeelne loeng teemal "Kuidas mõista ajalugu?" ja Tallinna Linnateatri muusikaala juhataja Riina Roose töötoad.

Täpset ürituste ajakava näeb TÜ Narva kolledži kodulehel:
www.narva.ut.ee/et/kolledzist/emakeelepaev


Lisainfo:
Anna Markova
Eesti Kodu Narvas juhataja
anna.markova@ut.ee
tel 7401912

Lisatud 10.03.2016, 14:11
Muudetud 10.03.2016, 14:16

eelmine järgmine