Narva linn


Narva kolledžis annab loengukursuse tunnustatud noorsootöö professor

14.-18. märtsini toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis nädalane loengukursus "Mobiilse noorsootöö alused", mille viib läbi mobiilse noorsootöö rajaja, Saksamaa Tübingeni Ülikooli emeriitprofessor Walther Specht.

Kursusel tutvustab professor Specht mobiilse noorsootöö aluspõhimõtteid nii teoorias kui praktikas, toimub ka õppereis Viru vanglasse ja rehabilitatsioonikeskusesse. Kursusel osalevad noorsootöötajad, noorsootöö ja sotsiaaltöö valdkonna esindajad ja üliõpilased üle Eesti. Huvi loengukursuse vastu oli suur ning kõik kohad täitusid kiirelt.

Mobiilse noorsootöö kontseptsioon on sotsiaalpedagoogiline lähenemine, mis on välja töötatud Tübingeni Ülikoolis Saksamaal 1970ndate aastate alguses. Mobiilsel noorsootööl on kaks alasuunda: tänavatöö, mille peamine eesmärk on vaadelda külas või linnas toimuvat, saada kontakti noortega ning suunata neid erinevate noorsootöö tegevusvõimaluste juurde; ning "crime walk" ehk ebaturvaliste piirkondade vaatlus, võimalusel sealsete noortega suhtlemine ning lahenduste leidmine koostöös politsei ja kohaliku omavalitsuse spetsialistidega.

1976. aastast alates Tübingeni Ülikoolis töötanud Prof. Specht on Tübingeni koolkonna tugev esindaja ning üle 20 aasta Rahvusvahelise Mobiilse Noorsootöö Ühingu (International Society of Mobile Youth Work) liige. Prof. Specht on mobiilse noorsootöö üks Euroopa juhtivaid spetsialiste ning tema Narva külaskäigu eesmärgiks on aidata kaasa mobiilse noorsootöö aktiivsele arendamisele Ida-Virumaal. Samuti on kursuse eesmärgiks Saksamaa noorsootöövaldkonna kogemuste laiem tutvustamine Eestis.

Kursus toimub Saksamaa Liitvabariigi Suursaatkonna ja SA Archimedes Noorteagentuuri toetusel.


Lisainfo:
Maria Žuravljova
TÜ Narva kolledži noorsootöö õppekava programmijuht
maria.zuravljova@ut.ee
tel 7401925

Lisatud 14.03.2016, 15:44
Muudetud 14.03.2016, 16:14

eelmine järgmine