Narva linn


Näituste avamine

• 29. aprillil kell 16:00 avatakse Narva linnuse teisel korrusel laste loomingulise konkursi "Kord oli pidu" tööde näitus.

Pidu ühendab inimesi perekondlikul, rahvuslikul, riiklikul ja usulisel tasandil, pidu on ka rahvusvahelise dialoogi osa. See universaalne keel võimaldab erinevatel rahvastel jutustada suursündmustest, oma maa ajaloost, kommetest ja traditsioonidest. Selles avaldubki maailma kultuuride rikkus. Peo aluseks on optimism, elujaatus, oskus peegeldada õnne, uhkust ning inimese vaimuelu.

Näitusel on esitletud laste loomingulisi töid Riikliku religiooniajaloo muuseumi (Venemaa) korraldatud konkursilt „Kord oli pidu“. Konkursi partneriteks on ka SA Narva Muuseum ja Burjaatia Vabariigi Rahvamuuseum.

Näitusel korraldatud muuseumiprogrammi raames õpetatakse mängima hooaja rahvamänge: saate teada kuidas talvel mängiti kingseppa, kuidas kevadel veeretati mune ning kuidas suvel Marjake pidi oma pärjakest otsima.

Näitus on avatud kuni 30.06.2015.

Info:
Jana Ivanova
SA Narva Muuseumi programmijuht-giid
tel 3599233
jana.ivanova@narvamuuseum.ee

• Neljapäeval, 30. aprillil kell 16:00 avatakse Narva Muuseumi Kunstigaleriis Eesti Vabaõhumuuseumi näitus "Eesti taluarhitektuur. Püsiv ja muutuv".

„Eelmisel aastal loodud näitust on eksponeeritud Tallinnas Arhitektuurimuuseumis ja Pärnu Muuseumis. Mul on väga hea meel, et nüüd jõuab näitus ka Eestimaa kolmandasse otsa, Narva Muuseumi Kunstigaleriisse. See on väga hea võimalus Eesti maaarhitektuuri tutvustada ka Kirde-Eestis. Me ei jõua selle teemaga just sageli siia kanti,“ rääkis näituse kuraator Elo Lutsepp.

Senikorraldatuist kõige suurem ja ülevaatlikum näitus hõlmab Eesti taluarhitektuuri aegade algusest kuni 1949. aastani. Varasematel näitustel on keskendutud vanale, pärimuslikule ehituskunstile, eriti rehemaja arengule. Nüüd vaatleme lähemalt ka uuemat modernismiajastu taluarhitektuuri. Toome esile viimase paarisaja aasta kultuurimuutuste mõju taluarhitektuurile – väljenduvad eriti selgelt elumajas, kuid hõlmavad kõiki ehitisi ja rajatisi.

Näituse "Eesti taluarhitektuur. Püsiv ja muutuv" autor on Heiki Pärdi, kuraator Elo Lutsepp, kujundaja Jan Skolimowski (KAMP Arhitektid), graafiline kujundus ja teostus: AKU. Näituse toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Arhitektuurimuuseum, EstNor OÜ, Saulerman OÜ, Sadolin, ESSVE ja Silman Elekter.

Näitus jääb avatuks 20. septembrini.

Lisainfo:
Elo Lutsepp
Eesti Vabaõhumuuseumi Maaarhitektuuri keskuse juhataja
tel +372 53444769
elo@evm.ee

Info:
Anna Judina
Narva muuseumi näituste ja ürituste kuraator
tel 3599248
naitused@narvamuuseum.ee

Lisatud 24.04.2015, 13:45
Muudetud 24.04.2015, 14:57

eelmine järgmine