Narva linn


Rakett 69 - registreeri end pardale

► Oled 15-24 aastane teadushuviline noor?
► Suudad muundada energiat, määrata ainete keemilisi omadusi, leida keha massi joonlaua abil või ehitada variaatorkäigukasti?
"Rakett 69" lend nr. 9 ootab sind pardale. Registreeri ennast ja astu samm lähemale 10 000 € teadusstipendiumile ning kustumatule kogemusele. Plahvatused, pöörased katsed, kiired näpud, terav mõistus ja hulk ootamatuid pöördeid – see on "Rakett 69"!

Registreerumine kestab 20. oktoobrini.

Registreerima

NB! Eelvooru salvestused 28. ja 29. oktoober Tartus Ahhaa keskuses.
Pane ennast valmis!

Kandideerida võivad:
Põhikooli haridusega noored alates 15. eluaastast, gümnaasiumiõpilased või ülikoolis õppivad tudengid.

Võistlejate valik:
Kõikidel kandidaatidel tuleb läbida loogikat, teadmisi ja osavust testiv TEADUSLABÜRINT. 5 kiiremat raja läbijat pääsevad otse saatesse.​ Ülejäänud osalejad​ valivad kohtunikud, kes arvestavad kandidaatide raja läbimise täpsust,​ kiirust ja suhtlust kohtunikega. Saatesse pääseb 15 võistlejat.

"RAKETT 69" formaadi lühikirjeldus:
TEADUSLABÜRINDI läbimise tulemuste põhjal valivad kohtunikud kandidaatide seast välja 15 saatesse pääsejat. Saatesse pääsejad jagatakse 5-liikmelisteks meeskondadeks (sinised, ​punased, rohelised). Võistkondade eesmärk on võita vähemalt üks kahest ​ülesandest. Võistluse võitja pääseb duellist. Kahe võistluse võitja saab õiguse nimetada võistkonna, kes peab enese seast valima duellandid.
• Mõlemad võistlused kaotanud võistkonna liikmete vahel toimub teadusduell. ​Esimese duellile mineja määravad kohtunikud ja kaotanud võistkonna kapten määrab teise duellandi. Duelli võitja jätkab saates, kaotaja peab lahkuma.
• Mängu käiku toob otsustava pöörde 10. saade. Nüüd on võistlejate strateegiline eesmärk saavutada võimalikult hea individuaalne tulemus. Ülesanded on nii meeskondlikud kui individuaalsed. Kaht nõrgima tulemuse saavutanud võistlejat ootab taaskord ​duell. Võistleja, kes ​duelli ​kaotab, lahkub ka saatest.
FINAALIS on kahe ​parima võistleja ülesandeks valmistada täpsust ja oma teadmiste põhjalikkust näitav ​Rube Goldbergi masin. Finalistid saavad seniste võistlejate hulgast valida endale 4 abilist, kelle toel lõpuheitlusesse asuda.

Auhinnad:
Teadusagentuur​i poolt välja pandud​ Teadusstipendium 10​ ​000 eurot.
Kolm parimat ​saavad õppima asuda​ Tartu Ülikooli või Tallinna Tehnika​ülikooli​ vabalt valitud erialale.​


Rakett 69

Lisatud 01.10.2018, 17:45
Muudetud 01.10.2018, 18:07

eelmine järgmine