Narva linn


Vabariiklik noorte teatriminiatuuride festival "Jeralaška 2015"

Teater-stuudio "16. komnata" avab juba üheksandat korda uksed lahtisele vabariiklikule noorte teatriminiatuuride festivalile "Jeralaška 2015", mis toimub 19. kuni 20. oktoobrini Narva Laste Loomemajas.

Ligi kakssada noort näitlejat Eestist ja Venemaalt (Tallinn, Narva, Sillemäe, Jõhvi, Maardu, Kohtla-Järve, Olgina asula, Sankt-Peterburg, Ivangorod, Petrozavodsk) täidavad Narva Laste Loomemaja naljakate süžeedega tänapäeva noorte elust. Paljude süžeede taga võib näha kaasaegse elu väga tõsiseid probleeme. Ega siis asjatult ei öelda, et teater on hinge peegel, mis sunnib mõtlema ja otsima väljundit probleemide lahendamiseks.

Selle aasta parimaid näidendeid ja miniatuure hindab mitte ainult erinevas vanuses publik, vaid ka professionaalne žürii, mille koosseisu kuuluvad: Eesti Harrastusteatrite Liidu direktor Kristina Oomer, teatri režissöör Natalia Neigla (Kunda) Teatri „Ilmarine“ produtsent Irina Mihaljova (Narva).

Festivali raames toimuvad osavõtjate ja külaliste jaoks ka konkursivälised kultuurialase ja elukutselise tegevusega seotud üritused.

19. oktoobril kell 16.00 kutsub teater-stuudio "16.komnata" etendusele “Talv ei saabu“ (V. Olšanski näidendi järgi), mis saavutas eelmisel õppeaastal Grand-Prix XXIV Vabariiklikul kooliteatrite festivalil "Zolotaja rõbka", mis toimus Narvas.

20. oktoobril kell 14.00 toimub Sankt-Peterburi "Juri Tomaševski Romantilise teatri" näitleja Viktoria Zaitseva meistriklass.

Kutsume Teid festivali käigus toimuvatele lavastustele! Vaadake, elage kaasa ja rõõmustage koos meiega!


Olga Oleinik
NLL Huvihariduse spetsialist
3599578
www.nll.ee

Jeralaška 2015 Narvas

Lisatud 15.10.2015, 09:41
Muudetud 15.10.2015, 10:25

eelmine järgmine