Narva linn


Luulekonkurss "Kopral kodu kaldavees" ootab osalejaid

Eesti Loodusmuuseum, MTÜ Aasta Loom ja Looduskalender.ee kutsuvad taas koolilapsi osalema aasta looma teemalisel luulevõistlusel. Kopra teemalist loomingut on esitama oodatud kõik huvilised algklassidest gümnaasiumi lõpetajateni ning parimaid kirjutajaid premeeritakse auhinnaretkega.

Foto: Tarmo Mikussaar
Foto: Tarmo Mikussaar

Tänavuse luulevõistluse peategelaseks on aasta loom kobras, kes on vaieldamatult Eesti looduse suurim insener ja majaehitaja. Kopra loodud koprakuhilad, käigusüsteemid kaldavööndis ning paisud loovad uusi elupaiku nii piibriperele kui ka nõnda paljudele teistele, et kohati jääb mulje – kuidas me koprata hakkama saaksime?

Konkursile esitatavate tööde puhul hindab žürii nii loomingulist lähenemist, vormi, ülesehitust, sõnakasutuse oskust, kui ka sisu tõepärasust. Oma kirjatöös võib lähtuda nii rohkem tuntud aspektidest kopra elu kohta kui eeltööna teha ka uurimistööd. Väikesed vimpkad ja huumor on seejuures väga teretulnud! Konkursile on oodatud kirjatükid nii erinevates luulevormides kui ka lühijutustustena.

Kõikidest saabunud töödest valib võistluse korraldusmeeskond välja parimad, kes on oodatud preemiaretkele Eesti pikima kopratammi juurde piibri tegevusjälgedega tutvuma koos "Osooni" autori ja loodusmehe Tarmo Mikussaarega. Auhinnareisiga premeeritakse lisaks õpilastele ka parimaid juhendajaid. Aasta looma meeskonna lemmikud kirjatükid avaldatakse Looduskalender.ee portaalis ning Eesti Loodusmuuseumi kollektiivi lemmikud leiavad tee loodusmuuseumi kodulehele ning sotsiaalmeedia kanalitesse.

Võistlusel osalemiseks tuleb saata oma maksimaalselt 1000 tähemärgi pikkune luuletus või lühijutt märksõnaga "Luulevõistlus" hiljemalt 31. oktoobriks 2019 e-posti aadressile muuseum@loodusmuuseum.ee või paberkandjal aadressile Eesti Loodusmuuseum, Lai tänav 29a, Tallinn. Töö juurde tuleks kindlasti märkida ka autori nimi, vanus, kool, klass ja telefoninumber ning tööd juhendanud õpetaja nimi ja kontaktandmed. Võitjad selguvad 11. novembriks ning nendega võetakse ühendust.

Tutvu inspiratsiooni kogumiseks kopra aasta kodulehega, heida pilk koprakaamerale ja otsi aasta loom üles loodusmuuseumi näituselt "Isad ja pojad".

Lisainfo:
Helen Arusoo, aasta looma toimkonna liige,
e-post: helen.arusoo@gmail.com

Lisatud 14.10.2019, 13:39
Muudetud 14.10.2019, 14:02

eelmine järgmine