Narva linn


Narva linn jätkab koolide distantsõppega vähemalt nädala

Terviseameti soovitusel jätkab Narva linn veel nädala koolide distantsõppega. Selle põhjuseks on viiruse COVID-19 laialdane levik Narva peredes ning nakkuse levik Narva koolides pärast seda, kui kooli läksid algkalsside õpilased ning 9. ja 12. klasside õpilased. Samuti on linnavalitsuses ettevalmistamisel korraldus, et kõigil õpilastel, kes on vanemad kui 12 aastat, tuleb koolis kanda maski. Maskid muretseb ja nende eest tasub Narva linn.

Ida-Virumaa nakatumisnäit on kolmandiku võrra kõrgem kui Eesti keskmine. Terviseamati andmete põhjal elab iga teine Ida-Virumaal nakatunud inimene Narvas ning tööl ja pereringis on nendest inimestest nakatunud omakorda iga teine inimene. Narva eripäraks on just lapsi kasvatavate inimeste, 30-50-aastaste linnaelanike kõrge nakatumismäär. Narva koolid on suured ning kuues Narva koolis on klassid, keda viimasel nädalal on saadetud eneseisolatsiooni. Ühes koolis on kogunisti 4 sellist klassi. Need argumendid viisidki linnavalitsuse otsusele, et distantsõppega tuleb veel jätkata.

Kultuuriosakonna juhataja Viktoria Lutuse sõnul arutatakse lähipäevil, kuidas veebruarikuu esimestel nädalatel siiski konatktõppega alustada. Osaline distantsõppe ning koolis viibijate hajutamine jääb Lutuse sõnul märksõnaks ka siis.

Narva linnapea Katri Raigi sõnul mõistab ta õpilaste ootust taas kooli minna, aga tervis ja elu on tähtsamad. Raik rõhutab, et koolid peavad tähelepanu pöörama distantsõppe paremale korraldamisele. Lähikontaktsust ei tohi mingil juhul varjata ning testima tuleb minna esimesel võimalusel.


Tatjana Laanvee
Narva Linnakantselei nõunik
tatjana.laanvee@narva.ee

Lisatud 21.01.2021, 16:43
Muudetud 21.01.2021, 17:01

eelmine järgmine