Narva linn


Alates 18. jaanuarist saab taas külastada Narva linnust

Narva Muuseumil on rõõm teatada, et 18. jaanuarist saab seoses piirangute leevenemisega taas külastada Narva linnust. Restoran Rondeel on külastajatele avatud vaid ettetellimisel, kuid pakub edaspidigi võimalust toitu kaasa osta või koju tellida.

Narva Muuseum on olnud suletud alates 12. detsembrist 2020 seoses Vabariigi Valitsuse korraldusega sulgeda Ida-Virumaal meelelahutusasutused, et tõkestada COVID-19 haiguse levikut. Seoses piirangute leevenemisega saab 18. jaanuarist taas külastada Narva linnust, kus lisaks linnuse ajalugu tutvustavale püsiekspositsioonile näeb põnevaid külalisnäitusi – Eesti Meremuuseumi näitus "Valge mandri kutse – Admiral Bellingshauseni mereretk", Harjumaa Muuseumi näitus "Universitas vasallorum" Harju-Viru rüütelkonna ajaloost ja Eesti Maanteemuuseumi näitus "Rehvilugu". Lisaks on üleval Narva Muuseumi näitus "Narva aeg" Narvas kasutusel olnud kellade ajalooga.

Kunstigalerii avab taas uksed 20. jaanuaril ja pikendab koroonapiirangute tõttu külastajatele suletud näituste lahtiolekuaegu.
21. veebruarini saab külastada näitust "Lase mul ükskord veel unistada" ja 28. veebruarini on avatud arhitektuurinäitus "Narva linnaruum. Daatšast paleeni", millega kaasnes eesti ja vene keeles ilmunud Narva teejuhid "Narva. Daatšast paleeni" / «Нарва. От дачи до дворца», mida saab osta kohapeal ja raamatupoodides. Märtsis avab Kunstigalerii aga juba uue püsinäituse "Elu või karma. Narva lood".

Narva Muuseumi restoran Rondeel pakub endiselt maitsvaid toite ja kingitusi kaasaostuks, klientide teenindamine restorani teenindussaalis toimub vaid ettetellimisel vastavalt kehtivatele tervisenõuetele.
Rondeelist saab iga päev tellida Bolt Foodi kaudu toitu ja maitsvaid kingitusi lähedastele. Suuremate tellimuste puhul võtke ühendust rondeel@narvamuuseum.ee või tel 3599230.

Taas saab külastada ka endises Narva mööblikombinaadis avatud näitust "Vana. Uus. Narva. 1684/1984...2034", mis on külastajatele avatud laupäeviti või ettetellimisel. Tellida saab ka ekskursioone Kreenholmi manufaktuuri.

Vastavalt kehtivatele piirangutele on Ida-Virumaa muuseumites ja näitusasutustes lubatud liikuda 2+2 reeglit arvestades ning ruumi täitumus ei tohi olla suurem kui 50 protsenti. Õues tohib külastajate rühma suurus olla endiselt kuni 10 inimest. Piirangud kehtivad ka toitlustusasutustes – täitumus kuni 25 protsenti ja 2+2 reegel, mis ei laiene perekondadele. Toidu kaasamüügi ajale piiranguid ei seata.

Narva Muuseum

Lisatud 18.01.2021, 15:04
Muudetud 18.01.2021, 15:25

eelmine järgmine