Narva linn


Narva linn tänab kultuuritegijaid panuse eest linna arengusse

Foto: Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond

Meie linna parimate kultuuritegijate tunnustamiseks Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakonna poolt oli välja kuulutatud konkurss, mille raames oli kõikidel soovijatel võimalus esitada kuues nominatsioonis kandidaate, kes tegutsevad Narva linna kultuuri valdkonnas. Kokku laekus konkursile 65 kandidatuuri, kellest üle 40 olid lapsed ja noored. Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakonna poolt oli loodud komisjon, kes vaatas pakutud kandidatuurid läbi ja otsustas ära märkida kõiki konkursil osalejaid. Seoses koroonaviiruse kiire levikuga Narva linnas traditsioonilist tunnustusüritust ei toimu. Kuid olid ette valmistatud tänukirjad, auhinnad ja kingitused noorte ja ka professionaalsete kultuuritegijate jaoks, mis on edastatud vahetult kultuuriasutustesse.

Foto: Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond

Konkursile esitatud noored kultuuritegijad on algajad muusikud, lauljad, tantsijad ja kunstnikud Narva Muusikakoolist (sh kooriosakonna tüdrukutekoor ja poistekoor, Noortekoor Vaimustus, kammerorkester), Narva Kunstikoolist, Kultuurimajast Rugodiv (sh tantsukollektiiv Galateja, vokaalstuudio Magic Land) ja vokaalstuudiost Pääsuke. Need talendikad noored on väärikalt esitanud meie linna, esinenud ja võitnud linna, maakonna, üleriigilistel ja rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel.

Foto: Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond

Konkursile olid esitatud ka professionaalsete kultuuritegijate kandidatuurid. Nominatsioonis „Etenduskunst“ olid ära märgitud Valentina Koreškova (tantsukollektiivi Galateja juhendaja, Kultuurimaja Rugodiv), Vitaly Katuntsev ja Olga Katuntseva (teatristuudio „16. komnata“ juhendajad, Narva Laste Loomemaja), Nadežda Frolova ja Ljudmila Ivanova (MTÜ Narvamaa).

Nominatsioonis „Kirjandus“ oli ära märgitud Yury Sidorov (MTÜ Henrich Hanseni nim. Narva muinsuste selts), nominatsioonis „Audiovisuaalne kunst“ oli ära märgitud Irina Kivimäe (fotostuudio Positiiv juhendaja, Narva Laste Loomemaja).

Nominatsioonis „Rahvakultuur“ oli tunnustatud Ljudmila Turajeva, Jelena Štertsel ja Laine Johannes (tantsukollektiiv Jun Ost) ning Alla Matvejeva (MTÜ Svjatogor).

Nominatsioonis „Kujutav ja rakenduskunst“ on ära märgitud Narva Kunstikooli pedagoog Olga Tjurina, Olga Kublitskaja (MTÜ Narva Klubi Käsitöö) ja Mittetulundusühing Sophia.

Nominatsioonis „Muusika“ on ära märgitud kõige rohkem oma ala professionaale: Narva Muusikakooli pedagoogid Ljudmila Tšumakova, Oleg Tsvetkov, Galina Dotsenko, Nadezhda Kuznetsova, Pavel Zubov ja Tatyana Toporischeva. Samuti olid selles nominatsioonis ära märgitud Elena Kolomiytseva (vokalist, vokaalstuudio Pääsuke pedagoog ja juhendaja) ja Julia Kuzmina (vokaalstuudio Magic Land juhendaja, Kultuurimaja Rugodiv).

Õnnitleme siiralt ja täname konkursil osalejaid panuse eest Narva kultuuri arendamisse! Soovime, et te kunagi ei peatuks, unistaksite julgelt ja püüdleksite tähtede poole, uskuge endasse, avage endale uusi horisonte! Ja pidage meeles, et kodulinn on teie üle uhke.


Anastassia Yakovleva
Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond
tel 3599259
anastassia.yakovleva@narva.ee

Lisatud 07.12.2020, 16:13
Muudetud 07.12.2020, 17:00

eelmine järgmine