Narva linn


SA Narva Linna Arendus kutsub Perepäevale

Sihtasutus Narva Linna Arendus kutsub kõiki huvilisi 5. septembril Äkkekülla Perepäevale.

Perepäeval avatakse Äkkeküla territooriumil lõbustuspark ja kohapeal on erinevad huvitavad tegevuskohad, kus kõik leiavad endale meelepärase tegevuse!

Käesoleval aastal toimub perepäeval integratsiooniprojekti "Narva terviseraja sporditegevused, kui meie ühiskonna lõimumise tähtsused" raames eksklusiivse spordiprogrammiga ekstreemspordi noortepäev.

Üritus algab kell 11.00 uue PUMPTRACKi avamisega.

Avamisel toimub show, kus osalevad Eesti parimad sportlased - Roomet Säälik (maailmameistrivõistluste 2. koht ja Euroopa meistrivõistluste 1. koht trikitõukerattal) ja Talis Viirpalu (üks parimaid stuntratturite vabastiili distsipliinis - BMX).

Pärast etendust viivad spetsialistid kõigile läbi töötoa tõukerataste ja jalgrataste kasutamise tehnikast ning trikkide tegemisest pumptrackil.

Perepäeva programmi kuuluvad:
jooks CROCS'i hiiglaslike sussidega, õppetund rulluisu- ja jalgrattakoolis (jalgratta- ja rulluisulaenutus kohapeal), jalgpalli meistriklass jalgpalliklubilt Narva Trans, Street Workout turniir, programmeerimise infotelk "Edukoht" ja uuenduslik programmeerimisklubi lastele "Mind Hub".

Sellel päeval toimub Äkkekülas eksklusiivsete ekskursioonide ja otsingute sari:
12.00 algab Pähklimäe radadel uus ekskursioon koos kutselise giidi Aleksander Openkoga.
13.00 algab QuestCity quest.
14.00 algab SA Narva Linna Arendus poolt väljatöötatud ökoloogiline otsimismäng Öko-kood.

Perepäeval võistelda soovijatele peetakse meeskonnamänge Lazertag ja Paintball, avatud on ka Ida-Pääsukese Narva Airsoft Teami airsofti lasketiir ja palju muud.

Lisaks sporditegevustele saab iga külaline leida endale midagi meelepärast. Perepäeva raames on kõigil ainulaadne võimalus külastada Politsei-ja Piirivalveameti, Päästeameti, Narva Kaitseliidu, SA Narva Haigla, Narva-Jõesuu Purjespordikooli erivarustuse näitust ja esitada spetsialistidele huvipakkuvaid küsimusi. Maanteeamet toob kohale  ainulaadse keerleva auto.

Üritusel osalevad ka Narva eesti keele maja ja Punase Risti selts.

Ürituse lastelinnas toimub väikestele külalistele meelelahutusprogramm koos teatri UNDERWORLD rõõmsate animaatoritega, ratsutamine ja erinevad meistriklassid meie partneritelt: Narva Noortekeskus, “Victoria bastioni kasematid”, Narva Laste Loomemaja, Narva Keskraamatukogu, MTÜ Karu Klubi, MTÜ Gagarin ja Vita Tiim.

Külalisi lõbustavad Narva linna tantsurühmad.

Laval toimuvad ka IKO Matsushima Eestit esindava Narva Tornado klubi demonstratsioonesinemised.

Kelgutamiskoha all saab mõõkadega võidelda tõeliste rüütlite vastu MTÜ Karu Klubist. Rüütlid toovad endaga kaasa ka  mündivermimismasina.

Lisaks kõigele eelnevale paigaldatakse Pähklimäe territooriumile batuudid ja atraktsioonid, võidusõiduautod, toitlustuspunktid - toimuvad ka erinevad võistlused ja meistriklassid.

Äkkeküla perepäeva raames toimub auhindade loosimised, mille on välja pannud meie toetajad. Näiteks firma Fixus (avas hiljuti oma esinduse Narvas Võidu pr 19) pani auhinnaks välja BMX-jalgratta.

Perepäeval viiakse linnakunstniku Deniss Polubojarovi juhtimisel läbi Street Art projekt - kelgumäe juures oleva sillakaare graffiti. Kõiki kunstihuvilisi inimesi vanuses 14+ kutsutakse üles looma oma graffitit.

Kelgumäe piirkonnas näitavad oma oskusi kell 13.00–14.00 Baltimaade meistrid ja mägirattasõidu maailmameistrivõistlustel osalejad - Fun Times Crew meeskond teeb näidisesinemisi hüpetes, mis on kuni 4 meetrit kõrged ja kuni 9 meetrit pikad. Pärast show'd on Fun Times Crew poisid valmis vastama küsimustele maastikuratta trikkitreeningute osas.

Paintzone'i pargis on kell 13.00-15.00 avatud tasuta paintballi ja külmrelvade tiir. Territooriumil toimuvad laske- ja viskevõistlused.

Noorte ekstreemspordipäeva ajal on MTÜ Velonarva esindaja Aleksander Kulikovi juhendamisel võimalik sõita rattaradadel ja vajadusel rentida jalgratast ja kiivrit, kui sul endal seda ei ole.

Perepäeva korraldajad kutsuvad kõiki Narva linna elanikke ja meie linna külalisi veetma koos oma perega mõnusas tujus puhkepäeva, samuti osalema erinevates seiklustes, meie poolt korraldavatel võistlustel ja loosimistel!

Tule ise ja võta oma pere, sõbrad ja lähedased kaasa!
SA Narva Linna Arenduse Perepäev

Sofja Homjakova
SA Narva Linna Arendus
narvalinnaarendus@gmail.com

Lisatud 27.08.2020, 10:48
Muudetud 27.08.2020, 11:25

eelmine järgmine