Narva linn


Narva regatiga tähistati Euroopa koostööpäeva

Euroopa_koostöö_päev
01X2016_Narva regatt. Foto: Natalia Orava

1. oktoobril toimus kuues Narva regatt. Regatil osales ligikaudu 100 last ja täiskasvanut. Regati korraldas Narva noorte meremeeste klubi. Võistlused toimusid Narva jõel, 1700. a lahingus langenud Semjonovski ja Preobraženski polgu võitlejatele püstitatud mälestussamba Rist lähistel.

Piirijõe Narva mõlemal kaldal, Eesti poolel Narvas ja Venemaa poolel Ivangorodis, jälgisid pealtvaatajad erinevate paatide ja jahtide hüpnotiseerivat liikumist vee peal, nad lausa nautisid purjekate liikumise imelist ilu. Ja nähes punase purjega purjekat vee peal võis iga kaldal olnud tüdruk või naine tunda ennast hetkeks Assolina, Aleksandr Grini raamatust “Punased purjed“. Nähtava ja värvika ürituse taga peitub tegelikkuses põhjalik ettevalmistustöö ja sügav armastus purjekate vastu.

01X2016_Narva regatt. Foto: Coptercraft Creations
Foto: Coptercraft Creations

On tähelepanuväärne, et Narva regatt liitus sellel aastal Euroopa koostööpäeva tähistamisega. Euroopa koostööpäeva tähistatakse septembri viimastel päevadel kogu Euroopas, kus korraldatakse piirialadel koos ühiseid tegevusi ja levitatakse teavet oma tegevustest. See tähendab, et Narva piirijõe regatist Eesti ja Venemaa vahel saavad teada inimesed kogu Euroopas.

01X2016_Narva regatt. Foto: Natalia Orava
01X2016_Narva regatt. Foto: Natalia Orava
01X2016_Narva regatt. Foto: Natalia Orava

Projektis “Väikesadamad iga 30 miili kaugusel – elavdatud veeturismi teenuste arendamine Soome lahe idaosas / 30 MIILI“ osalejad tähistasid samuti koostöös noorte meremeeste klubiga Euroopa koostööpäeva ning toetasid ürituse läbiviimist eesmärgiga arendada ja tutvustada edaspidigi Narva regatti, populariseerida Narva sadama akvatooriumi ja meelitada turiste meie tegiooni.

Projekti „30 MIILI“ peamine idee on Soome lahe idaosas hästi väljaarendatud Soome ja Eesti väikesadamate võrgustiku loomine. Rohkem infot projekti kohta vaata siit.

Toetajad

Narva Linna Arenduse ja Ökonoomika Amet
areng@narva.ee

Lisatud 04.10.2016, 13:53
Muudetud 04.10.2016, 15:44

eelmine järgmine