Narva linn


Ida-Virumaa esimene hackathon TeamLab@IdaViru

Reedel, 7. oktoobril kell 18.00 algab esimene Ida-Virumaa regionaalne hackathon TeamLab@IdaViru, mis kestab pühapäeva õhtuni. Osalema on kutsutud kõik soovijad, kooliõpilased ja tudengid, disainerid, insenerid, programmeerijad, ühiskonna aktivistid, ettevõtjad ja loomeinimesed. Ürituse avab Eesti Vabariigi peaminister Taavi Rõivas.

Hackathon on ideede maraton, mille käigus võistkonnad töötavad välja lahendusi teatud probleemide jaoks, loovad uuenduslike ideede kontseptsioone ja ärimudeleid. Kogu ürituse käigus saavad võistkonnad nõuandeid kogenud mentoritelt, kes oskavad määrata suunda ja ette öelda, kuidas luua midagi, mis hakkab tulevikus töötama maakonna kasuks.

Esimese venekeelse Ida-Viru hackathoni peamine eesmärk on anda võimas impulss uute majandusharude arendamisele ja leida lahendusi olemasolevatele probleemidele. Ürituse korraldajad on valinud alljärgnevad valdkonnad, kus tahetakse leida värskeid ideid: tehnilised leiutised, uute töökohtade loomine piirkonnas, kohaliku omaalgatuse aktiviseerimine, loominguliste ideede ärilahendused.

Osavõtt TeamLab@IdaViru’st avab meeskondadele juurdepääsu ettevõtluse ja projektide arengule suunatud programmidele ja platvormidele, näiteks Loov Eesti virtuaalsele inkubatsiooniprogrammile PESA, inkubaatori Tehnopol, kiirendi BuildIt ning teiste partnerite teenustele ja programmidele. Parimaid ideid ja meeskondi ootavad rahalised auhinnad Swedbank ja ZeroTurnaround poolt.

Üritusele on registreerinud üle 100 inimese. Osalemine TeamLab@IdaViru üritusel on tasuline, kuid arvestades võimalust arendada oma äriideed parimate mentorite juhendamisel, võib  seda tasu pidada üsnagi sümboolseks väljaminekuks.

Esimene Ida-Viru piirkondlik hackathon toimub programmi LoovEesti+Maa raames. Ürituse partneriteks on Swedbank, ZeroTurnaround, Teaduspark Tehnopol, Farmi, FastVPS, Maxima, StartUp Passion, Startup Day, Skype, Nortal, Playtech, Brand Manual, Fundwise, BuildIt, IVEK, Rootsi ja Ameerika ssaatkonnad. Ürituse meediaprtner on ETV+.

Ürituse kohta saab lisateavet TeamLab@IdaViru kodulehel: inidaviru.ee.

Lisainfo:
Jana Pavlenkova
TeamLab@IdaViru korraldaja
jana@prototron.ee
+372 5258066

Lisatud 06.10.2016, 12:57
Muudetud 06.10.2016, 13:36

eelmine järgmine