Narva linn


Narva Suvepäevad 2021

2021. aastal on Narva Suvepäevad kavas 28. ja 29. augustil. Kahepäevase ürituse raames toimub palju erinevaid üritusi igale maitsele.

Linnaelanikke ja külalisi ootab ees rikkalik programm meie linna erinevates paikades: EV100 pargis, Narva sadamas, jõepromenaadil, Joaorus, Narva linnuses ja teistes linna avalikes kohtades, kus tänu meelelahutusele, muusikalistele üritustele ja teatrietendustele luuakse suurepärane õhkkond suviseks puhkuseks.

28. augustil avab Joaorus suvepäevade programmi ainulaadne Narva Seebikarbi Ralli. Omatehtud mootorita autod võistlevad mäest alla sõites, see pakub pealtvaatajatele toredaid hetki. Kõigile osalejatele on garanteeritud unustamatud elamused.

Kõik soovijad saavad oma laupäeva jätkata maalilises linnapargis EV100, kus toimub väga tiheda kavaga üritus "Pidu kogu perele". Väikseimaid osalejaid ootavad tasuta batuudid ja karussellid, teatri Ilmarine etendus, hariv teadusetendus, animaatorid ja loomingulised töötoad. Kõik soovijad saavad minna parki ekskursioonile ja lõpetada see Jaapani stiilis teepeoga.

Samas kohas, EV100 pargis, toimub esmakordselt Narvas festival Narva Custom Bike 2021, see on üritus, mis ühendab kaherattaliste sõidukite austajaid. Festivali raames toimub omavalmistatud jalgrataste konkurss ja nende võidusõit, teatevõistlused, challenge'd, ebatavalistel jalgratastel-atraktsioonidel sõitmine ja tandemjalgrataste võistlused!

Aktiivse puhkuse austajatele on huvitavate võistluste ja auhindadega spordiprogramm, kus saate lisaks spordiringidega tutvumisele proovida ennast erinevatel spordialadel nagu laskmine, maadlus, jalgpall ja paljud teised. Aga kõige julgemaid ja ekstreemsemaid ootab ees rodeoturniir "Haara härjal sarvist!".

Laval astuvad üles tantsu- ja vokaalgrupid ning laupäeva õhtu lõpetab pidulik kontsert, kus samal laval esinevad koos ETV+ saate "Rahvas laulab" (Народ поет) konkursi võitja Jekaterina Margalnikova Band, samuti oma hittidega kuulsad grupid DeLuxe ja BE FREE ning Daria Karpina. Daria annab jalgpallivõistluste võitjale isiklikult kätte Valeri Karpini autogrammiga eksklusiivse palli.

Märkimist väärib ka hoidistefestival "Suvi purki", mis on ainulaadne oma hoidiste valmistamise viisilt ja mis toimub 28.-29. augustil Narva linnuse Põhjaõues. Festivali ajal saate oma silmaga näha toitude valmistamist elaval tulel ja sealsamas neid ka maitsta.

29. august tõotab tulla sama värvikas! Kunstigalerii territooriumil toimub pühapäeval "Kunstnikupäev" - kaunis pikaajaline traditsioon Narva kultuurielus. Sel aastal on peo peateemaks tänavakunst. Peo raames on kavas kontsert, performans, installatsioon, aga ka kalligraafia, kangatrüki, kleebiste ja tänavaskulptuuri meistriklassid.

Värskes õhus vaba aja veetmise armastajaid ootab Narva sadam, kust antakse start purjetamisvõistlustele jahtidel ja merepaatidel maalilisel Narva jõel. Kindlasti peaksite jalutama mööda jõeäärset promenaadi, kus saate sukelduda vaimustavasse "Noortefestivali" õhkkonda, mis pakub pealtvaatajatele sportlikku, loomingulist ja tantsulist tegevust.

Lisaks ootab publikut 29. augustil RX Teami rallishow.

Päeva lõpus ootab muusikasõpru Tartu Ülikooli Narva kolledžis imeline džässikontsert. Titoksi esitatav muusika on virtuoosne, särav, pilkupüüdev ja meeletult tehniline, kuid samas väga mõnus kuulata.

Korraldajad kutsuvad kõiki linnaelanikke ja külalisi osalema ulatuslikus ürituste programmis ning veetma suve pidulikul noodil. Enne üritust ilmub plakat kõigi peo üritustega. Veeda selle suve lõpp erksalt, huvitavalt ja vaheldusrikkalt, sest "Narva Suvepäevad 2021" on eredate sündmuste maraton!

Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond
kultuur@narva.ee

Lisatud 14.07.2021, 11:40
Muudetud 14.07.2021, 12:22

eelmine järgmine