Narva linn


Päranditegijate konkurss "Vana asi värskes vormis"

Algas Päranditegijate konkurss, mis kutsub noori kultuuripärandi valdkonda märkama ja seda lugude kaudu teistele tutvustama. Selle aasta teema "Vana asi värskes vormis" on inspireeritud Kultuuriministeeriumi poolt välja kuulutatud digikultuuriaastast.

Päranditegijate konkurss 2020 "Vana asi värskes vormis"/ Muinsuskaitseamet

Tänavusele konkursile ootame töid, kus lugude jutustamiseks on kasutatud digitaalseid tööriistu. Ootame lugusid materiaalsest ehk käega katsutavast kultuuripärandist, mis on meieni möödunud aegadest säilinud ja millel on meie jaoks oluline tähendus. Selleks võib olla vana linnusease, mõni põnev maja kodutänaval, lemmikmuuseumis asuv eksponaat või selle Eesti muuseumide infosüsteemis asuv kujutis. Nende põhjal võib teha näiteks multika, video, mängu, kaardirakenduse, koomiksi, e-raamatu, diginäituse või kasvõi kuuldemängu. Vorm on vaba, oluline on kasutada oma töös pärandiobjekte, loovust ja digivahendeid.

Lugude esitamise tähtaeg on 30. mai 2020, osaleda võivad kuni 19-aastased noored kolmes vanuseklassis, seda kas üksi või meeskonnaga. Võitjad kuulutatakse välja septembri teisel nädalal 2020 Euroopa muinsuskaitsepäevade avaüritusel.

Konkurssi korraldavad ja auhinnad panevad välja Muinsuskaitseamet, Digikultuuriaasta ja Hariduse Infotehnoloogia SA (HITSA).

Lisainfo ja tööde esitamine aadressil www.paranditegijad.ee.

Lisainfo:
Eve Rand
Muinsuskaitseameti kommunikatsiooninõunik ja konkursi koordinaator
eve.rand@muinsuskaitseamet.ee

Lisatud 02.03.2020, 13:03
Muudetud 02.03.2020, 13:27

eelmine järgmine