Narva linn


Kohtumine kunstnik Alexei Gordiniga

Kunstigaleriis (Vestervalli tn 21) toimub kolmapäeval, 4. märtsil kell 17:30 kohtumine Alexei Gordiniga, kelle põnevad ja intrigeerivad tööd on üleval Kunstigalerii näitusel "Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon". Kohtumine toimub vene keeles.

Alexei Gordini maalide tegevus toimub tüüpilises valgete seintega vaikses kunstigaleriis, muuseumis või vahel ka selle lähiümbruses. Seda tavapärast kunstimaailma rahulikku reaalsust nihestavad aga võimatud või dramaatilised sündmused, mis muudavadki kunstniku teosed põnevaks, kõnekaks ja intrigeerivaks. "Kunst, mis paneb sind end ebamugavalt tundma, resoneerib," on Gordin öelnud, viidates asjaolule, et teoses peab olema midagi imelikku või arusaamatut, et vaatajale korda minna.

Alexei Gordin (sünd 1989) on maalikunstniku taustaga, kuid liigub ladusalt eri meediumide vahel ning töötab nii joonistuse, foto, video kui ka performance’iga. Tema kunstipraktika keskpunkt on inimese stereotüüpsed mõtte- ja käitumismustrid tänapäevases ühiskonnas ning kunstimaailma absurdne sümboolne kord. Elab ja töötab Tallinnas.

Näitus "Kas me sellist muuseumi tahtsimegi? Narva versioon" jääb Narva Muuseumi kunstigaleriis avatuks 17. maini 2020. Näitusel eksponeeritakse tunnustatud kaasaegset kunsti ning selle eesmärk on algatada laiemat diskussiooni teemal, milline peaks olema üks tänapäevane kunstiinstitutsioon piirilinnas, millist rolli täitma kohalikus kogukonnas, kuidas toimima ning kellele ja mida pakkuma.

Sissepääs Kunstigalerii piletiga.
Piletid 3,5 €/2 €
Perepilet 7 €

Lisainfo:
tel. 3599230 või info@narvamuuseum.ee.

Narva Muuseum

Lisatud 02.03.2020, 15:30
Muudetud 02.03.2020, 15:48

eelmine järgmine