Narva linn


Ettevõtted saavad alates tänasest veebis oma korruptsiooniriske hinnata

9. detsember on rahvusvaheline korruptsioonivastane päev. Alates tänasest on ettevõtjatel võimalik täita veebis test, mis aitab neil hinnata oma korruptsioonivastaseid tegevusi.

"Küsimustiku eesmärk on anda suurematele ning keskmistele ettevõtetele lihtne ja kiire võimalus hinnata, kas neil on korruptsioonivastased tegevused paigas ning kas need toimivad. Siit saab ka nippe, kuidas enda ettevõte korruptsioonikindlamaks teha," ütles justiitsministeeriumi analüüsitalituse juhataja Mari-Liis Sööt.

Küsimustikku võib täita ettevõtte juht, riskijuht, audiitor või muu selleks sobiv töötaja. Tuleb vastata vaid kümnele küsimusele ja see võtab kokku aega seitse minutit.

Mida madalam on küsimustiku täitmisel lõppskoor, seda paremas seisus ettevõtte korruptsioonivastane poliitika on. Kui skoor on kõrge, siis saab veebilehelt ka nõuandeid olukorra parandamiseks.

Eesti Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts sõnas küsimustikku kommenteerides: "Ettevõtjate hulgas korruptsioonialase teadlikkuse tõstmine läbi praktiliste vahendite on väga teretulnud ja kasulik, sest tavaliselt peetakse korruptsiooni avaliku sektori nähtuseks ning seetõttu võivad erasektoris olulised riskikohad jääda tähelepanuta" ning lisas, mida rohkem on avalikkusele selgitatud korruptsiooni olemust ning korruptsiooni ennetamise meetmeid, seda parem.

Veebiküsimustiku valmistas Leedu eeskujul ja justiitsministeeriumi tellimusel registrite ja infosüsteemide keskus. Küsimustiku loomisele aitasid kaasa kaubandus-tööstuskoda ja MTÜ Korruptsioonivaba Eesti.

Tegemist on osaga ennetustegevusest ja korruptsioonialase teadlikkuse tõstmisest ärisektoris. 2018. aastal moodustas erasektori korruptsioon 21% kõigist korruptsioonijuhtumitest.


Justiitsministeerium

Lisatud 09.12.2019, 13:33
Muudetud 09.12.2019, 13:54

eelmine järgmine