Narva linn


Narva linnas avati uued lastemänguväljakud

12IX2018 Narva linn / Foto: Nelli Buinitskaja

Viimastel aastatel pööratakse meie linnas erilist tähelepanu lastele mõeldud mängu- ja spordiväljakute heakorrastusele. Suvisel ajal toimub uute mänguplatside rajamine. Sellel aastal on erinevates linnaosades ehitatud veel 3 uut lastemänguplatsi ja 1 spordiplats.

Käesoleva aasta linnaeelarvest eraldati 150 00 € laste linnakute ehitamiseks. Need rajati järgnevatesse kohtadesse: Uusküla tänav 1a, Kangelaste prospekt 21a ja Maleaed. Ehitustöid teostas KSIL Eesti OÜ.

12IX2018 Narva linn / Foto: Nelli Buinitskaja

Abilinnapea Aleksei Jevgrafovi sõnul valisid linnamajandusameti spetsialistid need kohad, lähtudes järgnevatest kriteeriumitest: korteriühistute taotluse olemasolu, teiste mängukohtade puudus läheduses, mänguplats asuks linnamaal.

Peale selle paigaldati ka uus spordiplats aadressile Kreenholmi 31a. Platsil asub 9 spordielementi. Eelarvest eraldati selleks 22 174 eurot. Ehitustöid teostas Tommi Play OÜ.

"Linn kohustub uutele mängu- ja spordiplatsidele paigaldama valgustus- ja videovalvesüsteemi. Peale selle, teostatakse heakorrastustöid kõrvalolevatel territooriumitel, kuhu paigaldatakse istumiseks ja puhkamiseks pinke ning prügi jaoks prügikaste," - ütles Aleksei Jevgrafov.

Abilinnapea Aleksei Jevgrafovi sõnas veel, et uutele laste mänguväljakutele on ette nähtud ranged nõuded turvalisuse ja kasutamismugavuse suhtes. Vastavad elemendid on valmistatud kvaliteetsest ning ohutust materjalist. Neil on kena kujundus, mis teeb need laste jaoks huvitavaks.

Linnamajandusamet palub linnaelanikel heaperemehelikult käituda ja jälgida, et keegi meile kõigile ühiseks kasutamiseks mõeldud linnavara ei lõhuks.


Nelli Buinitskaja
Narva Linnakantselei avalike suhete nõunik
nelli.buinitskaja@narva.ee

Lisatud 12.09.2018, 13:48
Muudetud 12.09.2018, 14:16

eelmine järgmine