Narva linn


Laura Pählapuu näitus "Võta mind oma jõkke"

8. detsembril kell 15:00 avatakse Narva kunstiresidentuuris (Joala tänav 18) Laura Pählapuu näitus "Võta mind oma jõkke". Näitus jääb avatuks 28. detsembrini (kolmapäevast reedeni 12:00-20:00 ja laupäevast pühapäevani 12:00-18:00).

Oleme harjunud sõda võtma kui abstraktset poliitilist nähtust, kuid sõda on alati isiklik. Sõda on kõige äärmuslikum ruumi muutja – see toimub kellegi riigis, maalapil, kodutänaval, tagahoovis, korteris, toas. Idüllilistest maastikest saavad pommiaugud, baroksetest vanalinnadest rusud. Kirikud muudetakse haiglateks, koolimajad laskemoona ladudeks ning elumajad staapideks.

Vältides otsest vägivalla kujutamist, on kunstnik paigutanud sõdurid avalikku või privaatsesse ruumi, kuhu on lisatud pateetiline hollywoodlik muusika ning klassikalisest maalikunstist tuntud sümboleid. Ühes ruumis kohtuvad ülev-pateetiline ja absurdihõnguline moment, millega on dialoogis ajalooline kuju – Sadako Sasaki. Jaapani tüdruk, kes on Hiroshima tuumaplahvatuse ning laiemalt sõjaohvri sümboliks.

Laura Pählapuu näitus tegeleb ruumi tähendustega ning nende tähenduste muutumise uurimisega. Kunstnikku huvitab, kuidas lihtsate videolavastuslike vahenditega muuta formaalne puhas ruum allutatuks, kaotatuks, peatselt hävivaks.

Laura Pählapuu (sündinud 1984) elab ja töötab Tallinnas. Ta on eksponeerinud oma loomingut KUMU kunstimuuseumis, Tallinna Kunstihoones, Projektiruum Märzis, Tartu Kunstimajas, Rael Artel galeriis, ArtDepoos ja Crous-Beaux-Arts galeriis Pariisis. Pählapuu on töötanud lavastuskunstnikuna Tartu Uues Teatris, Theatrumis, Von Krahli teatris, NO99 teatris, Vaba Lava teatris, Helsingi linnateatris jpt.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Korraldaja: Narva kunstiresidentuur
Kontakt: ann.vaikla@artun.ee

Sündmus facebookis.

Lisatud 30.11.2018, 10:43
Muudetud 30.11.2018, 12:53

eelmine järgmine