Narva linn


Narvas kohtuvad Eesti noored laskesuusatajad

Reedest pühapäevani kohtuvad Narvas 3 Eesti noortest laskesuusatajatest koosnevat suusaklubi - Vastseliinast, Otepäält ning Narva spordikooli Energia kasvandikud. Noorte sportlaste kohtumise eesmärgiks on ühise kultuuriruumi loomine koos sportides.

“See on väga sümboolne, kuna juba sel nädalal hakatakse paigaldama Äkkeküla Pähklimäe terviseradadel tulevases lasketiirus märklaudu. 2022. aastal toimub Otepääl laskesuusatamise maailmakarika etapp. See on väga huvipakkuv 40aastase traditsiooniga spordiala ka Narvas. Eesti emakeelt kõnelevate Otepää ja Vastseliina noorte ühine spordiga tegelemine Narva noorsportlastega pole ainult laskesuusatamisega tegelemise huvides, vaid on ka kahe kultuuri kokkusaamise koht,” räägib projektijuht Vladimir Všivtsev, „Sport on üks parimaid teisest kultuurist arusaamise viise. Väga meeldiv, et lähimas tulevikus avaneb Narva ka talispordialade esindajatele.“ Kolme päeva jooksul saavad osalejad võimaluse suhelda nii eesti kui vene keeles. Üritusel on kaasatud parimad Eesti laskesuusatamise asjatundjad. Nagu näiteks Vastseliina spordikooli treener, endine Eesti laskesuusakoondise vanemtreener, Jaapani Nagano Taliolümpiamängude (1998.a.) laskesuusatamise individuaaldistantsi 18. koht Janno Prants.

Ürituse avasõnad noortele laskesuusatajatele annab Tartu Ülikooli Narva kolledžis edasi Eesti Televisioonis laskesuusatamise maailmakarika etappide kommentaator endine laskesuusataja Margus Ader.

Ürituste programmi lõppedes toimub pühapäeval, 16. detsembril kell 11.00 Pähklimäe terviseradadel tõeline laskesuusavõistlus, esialgu küll pneumaatilistest õhkrelvadest. Noorsportlaste tegevuse raames on plaanis suusatreening Alutaguse spordikeskuses, Narva Joaoru rannahoone jõusaali ja Laserzone mängutoa külastus ning aktiivne lõõgastus Narva-Jõesuus Noorus SPAs.

Üritused toimuvad Integratsiooni sihtasutuse programmi "Eesti keele õppe, kultuuri- ja sporditegevuste toetamine Ida-Virumaal" raames.

Projekti kaastoetajateks on Tartu Ülikooli Narva kolledž, Europe hotell, Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon ning SA Narva Linna Arendus.


Vladimir Všivtsev
vovav@akkesport.net

Lisatud 11.12.2018, 14:37
Muudetud 11.12.2018, 14:52

eelmine järgmine