Narva linn


Narva linna päevad ja VIII rahvusvaheline kaasaegse kunsti festival "Sõpruse sild"

Sellel aastal tähistatakse Narva linna päevi ajavahemikul 30. mai kuni 2. juuni. Linna peamise tähtpäeva programm on sisukas ning vaheldusrikas, nii et igaüks saaks meelepäraseid üritusi nautida.

Narva linna päevade raames toimub Narva ja Peterburi koostöös ka VIII Rahvusvaheline kaasaegse kunsti festivali „Sõpruse sild“. Festivalil on esindatud nii Narva kui ka Peterburi vaheldusrikas kaasaegne kultuur: muusika, teater, kino, tänavaetendused, installatsioonid, loomingulised kohtumisõhtud.

Festivali teatriprogrammis on kaks etendust Teater-festivalilt „Balti maja“. 30. mail saavad täiskasvanud vaatajad näha kultuurimaja Rugodiv laval etendust „Anekdoot“ Aleksandr Vampilovi näidendi „Juhtum küljendajaga“ järgi.

Nooremale publikule avaneb võimalus elada kaasa Jim Hawkinsile, kes suundub koos sõpradega mereseiklusele Aardesaarele. Kirjanik Robert L. Stevensoni romaanil põhinevat lõbusat ja värvikat etendust näidatakse noortele seiklushuvilistele 31. mail kultuurimaja Rugodiv laval.

30. mail toimuv Kinoõhtu on juba saanud heaks traditsiooniks. Apollo Astri kinos linastub film „Vabariik ŠKID“ («Республика ШКИД»). Tegemist on 1966. aastal stuudios „Lenfilm“ valminud režissöör Gennadi Poloka filmiga, mille süžee aluseks on Grigori Belõhhi ja Leonid Pantelejevi autobiograafiline jutustus. Kohe pärast esilinastust sai film kinolevi liidriks ning on seni eri põlvkondade pealtvaatajate poolt armastatud. Pearolli, Dostojevski nimelise kooli direktorit VikNikSori, mängib filmis Venemaa rahvakunstnik Sergei Jurski, kellele ongi tänavune kinoprogramm pühendatud. Filmist endast ning selle näitlejatest jutustab kinokriitik-filmiajaloolane Aleksandr Pozdnjakov.

31. mai programm on mõeldud eelkõige linna lastele ja noortele. Kell 10.00 on kõik oodatud Kalev-Fama staadionile, kus toimub lasteaedade spordipidu „Lapsepõlve vikerkaar“. Sel värvikal üritusel osaleb enam kui 200 last koos vanematega. Kell 12.00 toimuvad invaspordivõistlused Kreenholmi staadiumil.
Kell 18.00 toimub Narva linnuse pargis noortefestival „Summer comes tomorrow“. Noortekultuuri esindavad loometöökojad, teatrietendus ning Narva noorte muusikute ja külalisesinejate elava muusika kontsert.

Festivali „Sõpruse sild“ pidulik avamine toimub 31. mail kell 18.30 Geneva kontserdimajas. Sellel õhtul toimub kontsert „Meeleolu: JAZZ“, kus esinevad Peterburi Music Hall teatri orkester „Põhjamaine sümfoonia“ Fabio Mastrangelo juhtimisel, solistid Anna Vikulina ja Tigrij Bažakin ning virtuoospianist Stanislav Tšigadajev.
Orkestri muusikute meisterlikkuse kõrge tase, nende püüdlus oma repertuaari laiendada
kaasaegsete autorite muusikateoste arvelt ning dirigent Fabio Mastrangelo professionalism ja sarm meelitavad „Põhjasümfoonia“ kontsertidele palju publikut maailma eri riikides.

Orkestri repertuaaris on kodu- ja välismaised klassikateosed ja kaasaegsete autorite palad. Kollektiiv on tuntud oma võimsa energeetika poolest ning kõlab alati erksalt ja laitmatult.

Enne kontserdi algust toimub Geneva kontserdimaja fuajees näituse „Peterburi näod“ avamine. Selle autor on meie aja silmapaistev fotokunstnik Valeri Plotnikov. Plotnikovi tehtud portreedega on ilmunud mitusada teatri-ja kinoajakirja, kümneid raamatuid ja heliplaate . Tal on olnud üle 50 personaalnäituse Venemaal ja erinevates linnades välismaal.

Narva päevade kulminatsioon toimub aga laupäeval, 1. juunil.
Narva linna päev algab piduliku rongkäiguga puhkpilliorkestri saatel mööda Tallinna maanteed Peetri platsi suunas. Seal Puškini haljakul ja Narva Linnuse pargis toimubki peamine programm. Linnaelanike ja külaliste jaoks on planeeritud vaheldusrikkad üritused: loomekollektiivide esinemised, rahvakultuuriseltside pidu, Narva käsitööliste laat, erinevad meistriklassid, spordivõistlused, näitused, atraktsioonid ja palju muud.

Eesti Võrkpalli Föderatsioon on valmistanud ette oma kingituse Narva linna päevade puhul – nende juubelituur „Eesti – võrkpallimaa 100“ algab just meie linnas. Eesti koondise endised staarid ja treenerid kohtuvad Narva võrkpallisõprade võistkonnaga. See põnev mäng algab kl 15.30 Narva Linnuse pargis.

Kell 17.00 esitab Narva Muusikakooli puhkpilliorkester kontserdi „Puhkpillimuusika läbi aegade“. Linnuse pargis kõlavad vene, eesti ja muude riikide heliloojate muusikateosed: valsid, marsid, filmimuusika ja jazzipalad.

Narva sünnipäeva puhul toimub ka traditsiooniline Eesti ja Venemaa muusikastaaride suur kontsert. Peetri platsi laval ootab sel aastal külalisi kodumaine bänd The Swingers ja nende solistid Tanja Mihhailova ja Mikk Saar, päeval esineb ilus ja veetlev Tanja Bulanova ning õhtul bänd MORDOR. Ning peamine ja kõige oodatum on rokilegendi bändi ALISA ja selle liidri Konstantin Kintševi kontsert.

Pühapäeval, 2. juunil, ootavad külalisi samuti erinevad sündmused. Kell 11.00 avab oma uksed Narva Kunstigalerii ja seal toimub Kunstniku päev. See on Narva kultuurielu ilus pikaajaline traditsioon ning toimub juba 34. korda. Osalevad kunstnikud ja fotograafid Eestist, Lätist, Leedust, Valgevenest, Venemaalt, Horvaatiast, Poolast, Šveitsist; samuti teatrikunstnikud, muusikud, tantsijad ja klounid. Oodatud on ka traditsiooniline kunstnike tööde laat. Kunstnike päev kingib kunsti saladusi nii noortele kui ka täiskasvanutele.

Kell 11.00 Joaorus toimuval Vägilase jooksul saab ennast proovile panna. Tegemist on murdmaajooksuga, kus peale jooksuraja on olemas erinevad takistused. Lõbusa ajaveetmise kokteili retsept on lihtne: paar turnimispuud, natuke liiva ja muda, mitmed tõusud ja lõpus üks meeldiv ujumine!

Narva päevad 2019

Narva linna päev 2019

Narva Linnavalitsuse Kultuuriosakond

Lisatud 08.05.2019, 16:13
Muudetud 10.05.2019, 13:38

eelmine järgmine