Narva linn


Muuseumiöö Kunstigaleriis Kreenholmi mustrite keskel

Üle terve Eesti toimuv muuseumiöö avab 18. mai õhtul muuseumide ja teiste põnevate paikade uksed täiesti tasuta. Narva Muuseumi Kunstigalerii on üks rohkem kui kahesajast Eesti muuseumist, mis laupäeval, 18. mai õhtul kõiki huvilisi kell 18–23 külla ootab – toimuvad tasuta ekskursioonid ja on avatud laste kunstistuudio, õues on välikohvik ja kirbuturg.

Muuseumiöö Narva muuseumi Kunstigaleriis

Muuseumiöö toimub sel aastal pealkirja "Öös on mustreid" all. Käesoleva aasta muuseumiöö teema – mustrid – kutsub külastajaid tabama mustreid elus meie ümber: kultuuris, ühiskonnas, looduses ja küsima milliste mustrite osad me ise oleme. Narva Muuseumil on heameel teatada, et mustrite pealinn asub sel ööl just nimelt Narva Muuseumi Kunstigaleriis.

Kell 20 ja 22 algavad Kunstigaleriis tasuta ekskursioonid Narva Muuseumi ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi koostöös valminud näitusele "Mustrid: Kreenholmi tekstiilidisain 1963-2005", mis tutvustab lähemalt Kreenholmi manufaktuuri tekstiilitoodangut ja seda kujundanud kunstnikke.

Kell 19 ja 21 algavad tasuta ekskursioonid näitusele "Lavretsovide kollektsioon". See Narva muuseumi kunstikogu põhjal koostatud väljapanek toob vaataja ette Narva metseeniperekonna Lavretsovide kunstikogu aarded. Kõik ekskursioonid on vene keeles ja algavad näitusesaalis.

Väikesi kunstihuvilisi ootab õhtu läbi Kunstigalerii kunstistuudio. Lapsed saavad toredalt värvide ja mustrite seltsis aega veeta, juhendavad Narva Muuseumi töötajad.

Muuseumiööl on Narva Kunstigalerii ees avatud välikohvik, samuti toimub kirbuturg, kuhu kõik on on oodatud oma mustrilise kraamiga kauplema. Ülisoodsate hindadega on võimalus soetada Narva Muuseumi trükiseid ja suveniire!

Narva linnus töötab 18. mail tavapäraselt kell 10:00-18:00.

Näitusel "Mustrid: Kreenholmi tekstiilidisain 1963-2005" on rohkelt näiteid, kuid seejuures siiski vaid väike valik Kreenholmi toodangust läbi aastate. Muuseumiöö külastajaid oodatakse täiendama ka näitust ja muuseumi kogusid, tuues või saates säilinud isiklikku fotomaterjali Kreenholmi kangaste kasutamisest.


Narva Muuseumi Kunstigalerii
Vestervalli tänav 21, Narva linn
Info: 3599230, info@narvamuuseum.ee

Narva muuseum

Lisatud 09.05.2019, 16:21
Muudetud 09.05.2019, 16:33

eelmine järgmine