Narva linn


Kontsert "Versailles - unes või ilmsi?"

Narva Muuseum kutsub kõiki varajase muusika austajaid 26. novembril kell 18:00 Narva linnusesse festivali Tallinn feat. Reval kontserdile "Versailles – unes või ilmsi?".

Esinevad:
Reet Sukk, Taavi-Mats Utt ja lautoduo Anna Kowalska & Anton Birula.
Kavas:
Hotteterre, Marais, Dornel jt.

Kui olin eelmise aastatuhande lõpus Hollandis Fumitaka Saito plokkflööditöökojas õpipoiss, valmisid meie esimesed prantsuse 18. sajandi meistri plokkflöötide koopiad, mille puhul ainus teadlik muudatus oli elevandiluu asendamine mammutiluuga. Omasime järsku väga inspireerivaid pille, mis paraku ei tekitanud liiga head tervikut 20. sajandi maitsest kantud klavessiinidega. Sobiva saatepilli otsingutel jõudsime lautomängija Anton Birulani, kes õppis meiega üheaegselt Haagi Kuninglikus Konsrevatooriumis. Sellest saadik ei ole meie koostöö õigupoolest lakanudki. Need muusikalised kohtumised on meid alati inspireerinud ja seda suurem on elevus jagada tulemust meie oma kontserdipublikuga.
Kuninglik õukond oli pea kõikide prantsuse muusikute unistuseks, mille täitumine kõigile siiski osaks ei saanud. Meie kavas on nii kohalejõudnuid kui ka sinna pürginuid. Loominguvalik on aga mõlemal juhul nende kammermuusika intiimsemast otsast.
Taavi-Mats Utt

Taavi-Mats Utt ja Reet Sukk
Taavi-Mats Utt ja Reet Sukk

Piletid Piletilevist ja tund enne algust kohapeal.
Täispilet 8 €.
Õpilane/tudeng/pensionär 5 €.
Korraldaja: Varajase Muusika stuudio Cantores Vagantes.
Rohkem infot festivali kodulehel.


Narva Muuseum

Lisatud 19.11.2019, 17:48
Muudetud 19.11.2019, 18:12

eelmine järgmine