Narva linn


Toimus elanikkonnakaitse õppepäev

21. novembril korraldas Ida-Viru Omavalitsuste Liit koostöös Päästeameti, Politsei- ja Piirivalveameti, Naiskodukaitse ja SA Narva Haiglaga elanikkonnakaitse teemalise kriisideks valmistumise õppepäeva Narva kogukonna aktiivsele liikmetele ja korteriühistute juhtidele.

Kriisialane õppepäev Narvas

Koolituse viisid läbi Narva linna kriisikomisjoni liige ja Ida-Virumaa Omavalitsuste Liidu turvalisuse spetsialist Urmas Tokman, SA Narva Haigla kiirabi töötaja Galina Žurikova, Narva päästekomando komandopealik Deniss Duškin ja Sillamäe päästekomando komandopealik Ilja Andrejev.

Õppepäeva raames said osalejad teadmisi sellest, millised kitsaskohad kriiside ajal neid oma kogukonnas ohustavad. Millised on need valdkonnad, mis vajaksid kogukonnas kaardistust, et kogukond oskaks kriiside korral läbimõeldult tegutseda ja saaks vajadusel ise hakkama ilma abi saabumiseta kuni 7 järjestikust ööpäeva.

Õppepäeval lahendasid osalejad toimetulekuga seotud kaasusi elutähtsa teenuse katkemise korral. Sealhulgas selgitati ka koduse varu, abivahendite, esmaabitarvete ja ravimivaru komplekteerimist.

Üritusel tutvustati ka nutitelefoni tasuta rakendust "Ole valmis", mis töötab ilma internetiühenduseta. Rakendus sisaldab eesti, vene ja inglise keeles soovitusi, kuidas käituda erinevates hädaolukordades ning seal on olemas ka vajalikud telefoninumbrid.


Nelli Aleksandrova
Narva Linnakantselei nõunik
nelli.aleksandrova@narva.eeVaata veel:
kriis.ee

Lisatud 22.11.2019, 19:50
Muudetud 22.11.2019, 21:11

eelmine järgmine