Narva linn


Kolm linna võtavad omavahel mõõtu prügijooksu väljakutses

Tallinna, Tartu ja Narva liikumissõbrad on oodatud 2.juuli õhtul kell 18-20 Seiklushundi poolt korraldatavale plogging-jooksule, mis toimub samaaegselt kõigis kolmes linnas. Vastavalt tulemusele antakse igale linnale ka oma tiitel. Start ja finiš Narvas Joaoru puhkekeskuse, Tallinnas Saku krossiraja ja Tartus Tartu Loodusmaja juures.

02VII2020 Narva Joaorg plogging/ MTÜ Seikluskunt

Plogging on Rootsist alguse saanud spordiala, mis kombineerib omavahel sörkimise ja prügikoristuse. Eesti keeles tuntud ka kui kõkutamine, prügijooks, jäätmejooks. "Meie plogging-jooksu asukohad on seotud peatselt algava Vägilase jooksusarja iga etapi toimumispaigaga. Iga sündmuse korraldamine jätab endast maha keskkondliku jälje ning iga korraldaja südameasi võiks olla selle jälje minimeerimine. Ühendame osalejatega jõud ning teeme kolm piirkonda mõnusamaks ja puhtamaks paigaks, kus sporti teha ja jalutada," selgitab korraldaja Eliisa Saksing.

Ta lisab, et ettevõtmine on mõeldud mõnusa õhtuse ühistreeninguna, millel on jäätmete korjamise näol tegu praktilise lisaväärtusega. "Jooksule on oodatud nii väikesed kui ka suured - tegevus on jõukohane kõigile ning ka tempo ja distantsi üle saab igaüks ise otsustada. Kuigi jooksu pikkuseks on ajakavalis eraldatud 1 tund, siis pole kohustuslik terve aeg täis liikuda ning võib ka lühemalt teha," julgustab Saksing tulekus kahtlejaid. Osalejatel palutakse kaasa võtta kindad, jäätmekott on korraldaja poolt. Korje lõpus saavad osalejad rohesaadiku abil ise oma kogutud jäätmed sorteerida ning energia taastamiseks ka batooniampsu.

Kuna tegu siiski ka väljakutsega, siis jooksu lõpus pärjatakse iga linn ka erineva tiitliga. Selgitatakse välja kõige puhtam linn ehk vähim jäätmeid kogunud linn, kõige puhtamaks saanud linn ehk enim jäätmeid kogunud linn ning saladuseks jääb veel üllatustiitli nimetust kandev tiitel.

Ettevõtmise kohta saab lisa lugeda siit.

Vägilase jooksu etapid toimuvad Tallinnas 12.juuli, Lähtel 2.august ja Narvas 23.august.

MTÜ Seiklushunt
eliisa@seiklushunt.ee

Lisatud 01.07.2020, 09:03
Muudetud 01.07.2020, 09:25

eelmine järgmine