Narva linn


Festivali Station Narva raames toimuvad Kreenholmi ekskursioonid

Narva Muuseum kutsub Teid festivali Station Narva raames ekskursioonile Kreenholmi, kus külastaja saab keset monumentaalset industriaalarhitektuuri ülevaate manufaktuuri enam kui 160-aastasest ajaloost.

Kreenholmi manufaktuurile pole võrdset - sellele Narva vahutavate koskede vahel mürisenud rohkem kui kümne tuhande töölisega mammutettevõttele ei leidunud sarnast ei Venemaal ega Euroopas.

Kuigi masinad enam Kreenholmis ei tööta, töölised tsehhides ei askelda ja Narva kosedki on lahti vaid paar korda aastas, paneb Kreenholmi industriaalarhitektuur endiselt vaimustuma, meenutades oma hiiglasliku tööstuspargiga möödunud hiilgeaegu.

Muuseumi giidi juhtimisel algab ekskursioon endise tekstiilihiiglase Kreenholmi vana värava juurest Joala tn 32 vastas (https://goo.gl/maps/XCLf4UncAk82), ekskursiooni ajaks saab oma auto või bussi jätta värava kõrval asuvasse tasuta parklasse. Ekskursioon kestab ligikaudu 1,5 tundi. Selle aja sees liigutakse Kreenholmi suletud territooriumil ja käiakse vanas tehasehoones, kus külastajatel on võimalik näha suurt kudumissaali, et tajuda paremini toimunud töö mastaapsust. Marsruudi kogupikkuseks on umbes 2,5 km. Kuna tegemist on tööstuskompleksiga ja ekskursioon toimub peamiselt välitingimustes, siis palume riietuda vastavalt ilmale.

NB! Kreenholmi territooriumil ei ole WC-d.

Festivali Station Narva raames toimuvad Kreenholmi ekskursioonid 26. augustil kell 16:00 ja 27. augustil kell 13:00.

Töökeel:
ekskursioon toimub eesti, vene ja inglise keeles.

Turvalisus:
ekskursioonide teenindamine toimub vastavalt hetkel kehtivatele tervisekaitse nõudmistele.

Piletid:
10 €/täispilet, 5 €/sooduspilet.

Sooduspilet:
· 9-18 aasta vanused lapsed
· kooliõpilased (õpilaspileti või ISIC-õpilaskaardi esitamisel)
· üliõpilased (üliõpilaspileti või ISIC-üliõpilaskaardi esitamisel)
· õpetajad (töötõendi või ITIC-õpetajakaardi esitamisel)
· seeniorid 65+
· EV ajateenijad (sõjaväepileti esitamisel)
· sügava või raske puudega isik (puudega isiku kaardi alusel)
Kuni 8 aasta vanused lapsed ja sügava/raske puudega isiku saatja tasuta.

Narva Muuseum korraldab ettetellimisel ja alates 17. maist kuni 25. oktoobrini 2020 igal pühapäeval kell 12:00 (9. augustist kuni 27. septembrini nii 12:00 kui ka 14:00) ekskursioone Kreenholmi, kus külastaja saab keset monumentaalset tööstusarhitektuuri ülevaate manufaktuuri enam kui 160-aastasest ajaloost.

Narva Muuseum

Lisatud 25.08.2020, 08:19
Muudetud 25.08.2020, 08:41

eelmine järgmine