Narva linn


Igor Gordini maalide näitusmüük

Alates 17. märtsist on Narva muuseumi kunstigaleriis avatud Narva kunstniku Igor Gordini maalide näitusmüük.

Igor Gordin (1969) on Moskva tekstiiliakadeemia vilistiane (tarbekunsti teaduskond), Eesti Kunstnike Liidu liige, Eesti Disainerite Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse Iiige.

Gordini kuju ei ole võimalik suruda tänapäevaste kunstimängude lihtsustatud ja kohandatud raamidesse. Igor Gordini graafiliste tööde ja maalide märgilised ja mütologiseeritud kujundid on seotud maailmavaatelise alateadvusega, millel ei ole rahvuslikke ega ajalisi piire. Tema graafilistel lehtedel on arhailised prototüübid ja igavesed maa ja kosmose sümbolid sageli ühendatud mitmetasandilisse ja mitmeplaanilisse ornamentaalsete vormidega kompositsiooni, mille lahtimõtestamise protsess pakub tohutut naudingut nii silmale kui ka mõistusele. Gordini maale iseloomustab seevastu instinktiivne ekspressioon, dünaamiline pintslitõmme ja keeruline värvivalik.

Viimastel aastatel iseloomustab Igor Gordini töid agressiivne maalimislaad, emotsionaalse seisundi spontaanne improviseerimine primitiivsete äratuntavate kujundite kaudu, mõnikord aga ka teravad ja eemaletõukavad, tašismile omased vormid. Selle andeka kunstniku looming on paljuski intuitiivne ja aistingutel põhinev ning väljendub kas taotluslikult keerulises ja paljude pisidetailidega kompositsioonis, mis lõpuks moodustab siiski ühtse terviku (sarnane analüütilise kunstiga), või lakoonilises vormis, mis võimaldab silmal kergesti tervikut haarata.

Info:
Tel. 3599230
info@narvamuuseum.ee

Narva muuseum

Lisatud 18.03.2017, 12:13
Muudetud 18.03.2017, 12:29

eelmine järgmine