Narva linn


Riigihaldusminister Jaak Aab külastas Narva linna

14VII2017_Riigihaldusminister Aab Narvas/ Foto: Nelli Buinitskaja
14VII2017_Riigihaldusminister Aab Narvas/ Foto: Nelli Buinitskaja

Kohtumisel Narva linna juhtidega arutas Jaak Aab haldusreformiga seonduvaid asjaolusid Eestis ja ühistranspordi tööd pärast maakonnavalitsuste likvideerimist, Ida-Virumaa linnade arenguplaane üldiselt, samuti Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse ehitust.

Jaak Aabi sõnul on pärast maakonnavalitsuste ärakaotamist, st. alates 1. jaanuarist 2018, kohalikel omavalitsustel palju lisakohustusi. Omavalitsustel on palju uusi ülesandeid, mille hulgas on ühistranspordi organiseerimine, haridusasutuste järelevalve, lubade väljaandmine ning järelevalve sotsiaalsfääris jpm.

Seoses kohalike omavalitsuste uute kohustustega suurendab riik nende rahastamist. "Kokku saavad omavalitsused järgmisel aastal 30 miljonit eurot. See ei ole suur summa, aga kindlasti samm õiges suunas. Tulevikus need numbrid ainult suurenevad," ütles minister.

Jaak Aabi sõnul on perioodil 2017-2021 riigil kavas Ida-Virumaale investeerida kokku üle 160 miljoni euro. Investeeringuid tehakse ettevõtluse, sh tööstusalade ja külastusobjektide arendamisse, haridusse, kultuuri, turvalisusesse, tervishoiuvaldkonda ning elukeskkonna- ja transpordiprojektide toetamiseks. Lisaks on erinevad ministeeriumid kokku leppinud ca 150 riigiasutuste töökoha viimises Ida-Virumaale. Samuti otsitakse vahendeid ka täiendavateks investeeringuteks.

Ida-Virumaa külastamise käigus kohtus minister Aab Ida-Virumaa kohalike omavalitsuste juhtidega ja ettevõtjatega.


Nelli Buinitskaja
Narva Linnakantselei avalike suhete nõunik
nelli.buinitskaja@narva.ee

Lisatud 17.07.2017, 09:29
Muudetud 17.07.2017, 09:45

eelmine järgmine