Narva linn


Narva

Aeg on Narva ohtralt üle külvanud erinevate sündmustega: siin on juhtunud imesid ja toimunud suuri tragöödiaid. Linna ajalugu on lahutamatult seotud erinevate tuntud inimestega - valitsejad ja lihtrahvas, poliitikud ja sõdurid, käsitöölised ja teadlased, vaimulikud ja ehitajad, kaupmehed ja röövlid. Igaüks neist on jätnud oma jälje linna ajalukku. Tänane Narva, milles ikkagi iga vana kivi on nagu elav ajalugu, on eelkõige linn, kus osatakse teha tööd ja ka lõbutseda, kus iga elanik armastab oma maad ja linna. Samuti on tänane Narva noorte linn, kus iga kolmas elanik on noorem kui 30 aastat.

Narva tänapäevane linnapilt kujunes välja XX sajandi 50.-70. aastatel. Juhtus nii, et uus Narva mattis enda alla vana, nii arhitektuuri, kui elustiili vaatevinklist lähtudes. Toimunu põhjusteks oli linna aktiivne areng nn tööstuskeskusena.

Vana Narva sümboliteks on Raekoda, mitu kadunud vanalinna hõngu säilitanud maja, kuulsate Narva bastionide vöö, Aleksandri kirik, Õigeusu Ülestõusmise kirik, Kreenholmi manufaktuur ja linna "visiitkaardina" Narva linnus.

Narva linna tutvustav videoklipp

videoklipi lühiversioon (4 min)

Lisatud 06.07.2008, 20:29
Muudetud 31.07.2018, 16:17

Tagasi