Narva linn


Tasuta meistriklass Narvas

28. oktoobril ja 4. novembril toimub Narvas OBJEKT loome-hub’is tasuta kahepäevane teenusedisaini meistriklass. Osa võtma on oodatud ettevõtlikud Ida-Virumaa inimesed, kes tahavad ettevõtet alustada või soovivad viia oma mittetulundusühingu või äri uuele tasemele.

Plakat

Meistriklassi koolitaja ja Rethink strateegilise disaini agentuuri asutaja Jana Kuke sõnul on  OBJEKT loome-hub’is teenusedisaini meistriklassi eesmärk toetada jätkusuutlike äriideede väljatöötamist Ida-Virumaa piirkonnas. „Tihti võib äriidee olla hea, kuid vajaka jääb teadmistest, kuidas arendada toodet või teenust, mille eest klient ainult ei oleks nõus maksma, vaid millesse ta ka armuks. Meistriklass pakubki hands-on-oskusi, kuidas luua kasulikke, töötavaid ja samal ajal ka kasumlikke ärilahendusi,“ selgitas Kukk. Ta lisas, et osalejad ei omanda vaid teoreetilisi teadmisi meetoditest, mida kasutavad ka globaalsed innovatsiooniliidrid, vaid iga osaleja saab oma ettevõtmise jaoks uue toote/teenuse praktilise kavandi ja kogenud innovatsioonimentorite nõu, kuidas edasi liikuda.

Meistriklass on mõeldud nii alustavale ettevõtjale või vabaühendusele, kes alles kujundab oma ärimudelit kui ka juba tegutsevale äri- või vabasektori organisatsioonile, mis otsib viise, kuidas oma turuosa kasvatada. „Oodatud on osalejad igast eluvaldkonnast – turismist, muusika, tehnoloogia või toitlustuseni. Koha tagamiseks on vaja eelregistreerida, kuna osalejate hulk on piiratud,“ selgitas Kukk.

Teenusedisaini meistriklassi mentori, OBJEKTi asutaja ja Prototroni juhi Jana Pavlenkova sõnul on Ida-Virumaa hetkel veel Eesti üks kõige madalama ettevõtluse aktiivsusega piirkondi ning siin on suur potentsiaal kujundada tugev ettevõtluskeskkond ka teenuste sektoris. „Vajame Ida-Virumaale rohkem ettevõtlike inimesi, mis elavdaksid kohalikku ettevõtlust ja panustaksid piirkonna majanduslikku arengusse ning oleksid võimelised oma toodet või teenust ka regioonist välja eksportima. Loodan, et nii mõnigi saab siit praktilisi nõuandeid oma tegemiste jaoks või – miks mitte – sünnib mõni uus startup, mis siinset iduettevõtlust hoogustaks.”

Kahepäevane teenusedisaini meistriklass toimub 28. oktoobril ja 4. novembril ja selle viivad läbi tunnustatud teenusedisaini ja innovatsioonivaldkonna eksperdid, kelle hulka kuuluvad koolitaja Rethink strateegilise disaini agentuuri asutaja Jana Kukk ning mentorid OBJEKTi asutaja ja Prototroni tegevjuht Jana Pavlenkova, OBJEKTi kommunikatsioonijuht Anton Ossipovski, Quantitas innovatsioonibüroo juht Kaarel Oja ning Rethink strateegilise disaini agentuuri juhtivpartner Lars-Erik Hion.
Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine.
Lisainfo ja registreerimisvormi leiab teenusedisaini meistriklassi
facebookis.
Koolituse töökeelteks on eesti ja vene keel.

Teenusedisaini meistriklassi toetatakse Startup Estonia programmi (projekti number EU50651) raames Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Startup Estonia programmi viib ellu KredEx.

• OBJEKT on loome-hub Narvas, mille eesmärk on toetada tegutsevate ja alustada soovivate visuaalse multimeedia ettevõtte strateegilist äriarendamist inkubaatori kogenud meeskonna abil.

• Rethink on teenusedisaini ettevõte, mille pikaajalise strateegilise disaini kogemusega meeskonnal on oskus luua lihtsaid kasutajakeskseid lahendusi. Rethinkers meeskond töötab välja lahendusi, mis ei nõua kasutajalt pingutust, keskendudes mitte ainult välisele tulemusele, vaid pakkudes tuge ka sisemiste tööprotsesside läbimõtlemisel ja organisatsiooni mõtteviisi muutmisel.

• Quantitas on rahvusvaheline innovatsioonibüroo, mis aitab klientidel luua kiire kasvuga tulevikutooteid ja -teenuseid.

Lisainfo:
Jana Pavlenkova
OBJEKTi asutaja
Linda tänav 2, Narva
tel. 5258066
jana@objekt.is

Lisatud 18.10.2019, 09:44
Muudetud 18.10.2019, 10:12

eelmine järgmine