Narva linn


Boriss Uvarovi isikunäitus "Valge joone vaatlus"

Alates 18. juunist on Narva Muuseumi Kunstigaleriis avatud Boriss Uvarovi (1946–2020) isikunäitus "Valge joone vaatlus".

"Valge joone vaatlus" tutvustab tuntud Narva ja Ida-Virumaa ühe juhtiva maalikunstniku Boriss Uvarovi loomingut Narva Muuseumi, Eesti Kunstmuuseumi ja kunstniku perekonna kogudest. Uvarovi 75. sünnipäevale pühendatud väljapanek koondab Uvarovi maaliteoseid, joonistusi ja tekstiilinäidiseid, samuti tema loomingule pühendatud fotomaterjale.
Alates 1980. aastast mängis Uvarov olulist rolli Narva kunstielus. Tema mõju paljude Narva maalikunstnike loomingulisele arengule on raske üle hinnata. Uvarovi julge ja väljendusrikas maalilooming on alati leidnud elavat retseptsiooni näitustel. 1992.-2007. aastatel õpetas Uvarov Narva Kunstikoolis, jagades heldelt maalikunsti saladusi. Rahvusvaheliste näituste ning vabariigi, regiooni või linna tasandil toimunud väljapanekutel osalejana ning Eesti Maalikunstnike Liidu ja teiste loomeühenduste liikmena osales Uvarov oma loominguga väärikalt mitte ainult Narva, vaid ka vabariigi kunstielus.

Näituse kuraator on Karin Taidre.

Pilt Narva muuseum
Rohkem infot näitusest muuseumi kodulehel.

Lisatud 17.06.2021, 12:31
Muudetud 17.06.2021, 12:48

eelmine järgmine