Narva linn


Näituse "Taganemisteeta. Kohaloluharjutus" publikuprogramm

Juunikuu kahel nädalavahetusel saab residentuuri kinosaalis näha kunstniku ja filmitegija Piibe Kolka poolt kureeritud filmiprogrammi Sa jooksed. Igaüks on auklik. Esimene linastusõhtu toimub laupäeval 5. juunil algusega kell 17.00. Linastub Christina Phoebe täispikk film Amygdaliá (2019), millele järgneb veebis vahendatud vestlus autoriga. Film on kreeka keeles, eesti-, vene- ja ingliskeelsete subtiitritega, vestlus toimub inglise keeles.
Koroonapiirangute tõttu palume sündmustele registreerida täites
ankeedi.

Näituse “Taganemisteeta. Kohaloluharjutus” publikuprogramm

Programm:

Laupäev 5. juuni
14:00-15:00 Kuraatorituur, eesti keeles. Tuuri viivad läbi näituse kuraatorid Saskia Lillepuu ja Ann Mirjam Vaikla.
15:00-15:45 Teose surmaaed külastus, eesti ja vene keeles kunstnikuga Sandra Kosorotova Kreenholmi tehase territooriumil. Kogunemine kl 15 NARTi hoone ees (Joala 18). Teose juurde kuulub audiolugu, mille kogemiseks palume kaasa võtta nutitelefon ja kõrvaklapid. Audiolugu on võimalik kuulata eesti, vene ja inglise keeles.
17:00-19:00 Filmiprogramm Sa jooksed. Igaüks on auklik, 1. linastusõhtu.

Pühapäev 6. juuni
14:00-14:45 Teose surmaaed külastus, eesti ja vene keeles kunstnikuga Sandra Kosorotova.

CHRISTINA PHOEBE on multimeedia- ja etenduskunstnik, filmitegija, kirjanik ja uurija. Ootamatud kohtumised diasporaades on tihti kesksed tema loomingus, mis uurib mälu, keelt, piire ja kuuluvust. Tema teoseid on näidatud 21. Thessaloniki dokumentaalfilmide festivalil, 15. Veneetsia arhitektuuribiennaalil, Flux Factory’s (New York), YNKB’s (Kopenhaagen), Kreeka Filmiarhiivis (Ateena) ja Jeu de Paume’i veebiväljaandes Le Magazine, ning mujal. Ta elab Ateenas, Kreekas.

PIIBE KOLKA (1986) on filmitegija, -vaataja ja kunstnik, keda huvitab filmi kui suhteliselt noore kunstivormi  hargnev potentsiaal ja segunemine teiste kunstivormidega. Teda huvitab kunstnikufilm kui isiklik ja avastav praktika, milles on ruumi eksperimentidele ja mis samas uurib filmivormi audiovisuaalset, ajalist ja rütmilist eripära. Esitades vaheldumisi küsimusi „mis juhtub?“ ja „kuidas on?“, huvitub ta kohalolemise tunde intensiivsusest filmides ja selle mõtestamisest. Ta on töötanud New Yorgis dokumentaalide ning mängu- ja kunstnikufilmide operaatori ja monteerijana.

Näitus on avatud:
E, T, L 11-17; R, P 12-19 (K, N suletud).

nart.ee

Lisainfo:
Ann Mirjam Vaikla
tel 56484112
ann.vaikla@artun.ee

Lisatud 02.06.2021, 12:43
Muudetud 02.06.2021, 15:40

eelmine järgmine