Narva linn


Päästeala infotelefon 1524

Kui soovid tule- või veeohutuse kohta teavet,
helista telefoninumbrile 1524!

Kahjuks esineb üle Eesti vanades hoonetes küllaltki palju tulekahjusid. Eriti raskete tagajärgedega võivad olla tulekahjud, mis puhkevad mõne suure kortermaja korteris.

Tuli ei tunne piire. Isegi kui olete korralik elanik, kes on lasknud endale koju paigaldada suitsuanduri, kelle elektrisüsteemi ja -seadmetega on kõik korras, kes ei suitseta ja oskab lahtise tulega ümber käia, kes kontrollib pidevalt kodutehnika korrasolekut, ei ole teie kodu kaitstud tule eest, mis võib alguse saada… naabri juurest.

Probleemid hakkavad pihta tihti suitsetamisest ja alkoholi tarbimisest. Statistika järgi saab suurem osa korteripõlengutest alguse eluruumides suitsetamisest. Sealne elanik tarbib reeglina alkoholi ja jääb voodis põleva suitsuga magama.

Päästeamet soovitab korteriühistutel arutada korteriühistute koosolekutel kindlasti ka elanike tuleohutust puudutavaid teemasid. Veel üheks heaks võimaluseks saada tule- või veeohutuse, aga ka muul ohutust puudutaval teemal nõu, on helistada lühinumbrile 1524.

Päästjad käivad tihti kodudes elanikke nõustamas, kuidas muuta kodu ohutumaks. Kui nad külastavad teie kodu, võite neilt küsida kõiki ohutust puudutavaid küsimusi, näiteks kuidas kasutada ohutult kodutehnikat, suitsu- või gaasiandurit, ja nad annavad teile ammendavaid vastuseid.

Telefoninumbrile 1524 helistades saate abi ka siis, kui teile teeb muret naabri tuleohutust eirav käitumine – tema toit kõrbeb alatasa põhja või ta tarvitab pidevalt alkoholi ja suitsetab korteris. Helistades sellele numbrile võite kirjeldada oma probleemi ja paluda päästjaid naabrit külastada. Pole võimatu, et pärast nende külaskäiku muudab naaber oma käitumist ja kui tal ei ole korterisse paigaldatud suitsuandurit, siis külastuse järel peab see seal olema.

Peaasi et "probleemne" korter seaks enam ohtu ülejäänud maja, selle elanike elu ja tervist.

Helista numbrile 1524, kui vajad abi päästealast nõu või infot:
♦ kuidas muuta oma kodu turvalisemaks;
♦ päästeametnike kontakte ja vastuvõtuaegu;
♦ tahad teada, kus ja kuidas tohib lõket teha;
♦ soovid teatada ohtlikust ehitisest või katmata kaevust;
♦ soovid lisateavet päästeameti ennetuskampaaniate kohta;
♦ sul on küsimus päästevaldkonna kohta, kuid sa ei tea, kuhu pöörduda;
♦ soovid kutsetunnistusega korstnapühkija kontaktandmeid.

Päästeala infotelefon 1524 töötab üle Eesti ja ööpäev läbi. Sellele saab helistada nii mobiiltelefonilt kui ka lauatelefonilt. Soovi korral saate helistada ka lauatelefoni numbrile 6601524. Kõne hind päästeala infotelefonile helistades on vastavalt teenuse telefonioperaatori hinnakirjale. Päästeala infotelefoni e-posti aadress on 1524@112.ee.

Korterelamu tuleohutus


Jevgenia Parv
Ida päästekeskuse kommunikatsioonijuht
jevgenia.parv@rescue.ee

Lisatud 18.10.2019, 11:47
Muudetud 18.10.2019, 12:23

eelmine järgmine