Narva linn


Vene Teater mängib Narvas komöödiat "Käest kätte"

Vene Teater mängib 11. veebruaril kell 19:00 Narvas Vaba Lava Teatrikeskuses komöödiat "Käest kätte". Osades säravad Aleksandr Žilenko, Anna Markova, Marina Malova, Tatjana Manevskaja, Alexandr Domowoy. Lavastaja Anna Markova.

Etenduse plakat

Noore vene dramaturgi Anton Finki lõbusas, iroonilises ja samas filosoofilise kandepinnaga näidendis säilib intriig loo lõpuni välja. Kerge komöödia kannab endas sügavalt inimlikke allhoovusi ning toob vaatajateni ootamatuid ja äärmuslikke pöördeid. Näidend on leidnud tunnustust ka draamakonkursil – 2015. aastal valiti see rahvusvahelise konkursi "Vremja dramõ, 2015, suvi" nominendiks.

Komöödia "Käest kätte" läbivaks teemaks on aegumatult aktuaalne küsimus – kuidas säilitada kogu abielu vältel mehe ja naise vahel lähedased ja südamlikud suhted. Näidendi kangelanna otsustab selle probleemi lahendamisel kasutada tavatut lähenemist ja ei julgeb seejuures teha nalja nii enda kui lähedaste üle.

Miks üldse jahenevad abikaasade vahelised suhted. Sellele küsimusele vastates satume tihti vastamisi illusioonidega. Suhet on vaja kogu aeg hoida ning sellega tegeleda. Et lõke põleks, on vaja lõket valvata, seda kohendada, lisada sinna puid jm. Ka abielu on vaja valvata ja hoida. Kuid tihti arvavad inimesed, et abielu õnne aluseks on armumine. Eeldatakse, et kui kohtad seda "üht ja õiget", sujub kõik iseenesest. Kui aga juhtub, et kõik ei suju argipäevade ühtlases reas enam nii hästi, siis ilmselt on põhjus selles, et elukaaslaseks valiti eksikombel vale inimene. See on lihtne põhjendus ning mugav illusioon. Kuid ühtlasi abielude purunemise levinud põhjus, mis tüürib abielu krahhini… Õnneks leidub igale probleemile lahendus kui seda otsida.

Lavastus on sobiv vaatajatele alatest 16. eluaastast.
Etendus kestab 1 tund ja 15 minutit.

Täiendav info:
Dan Rotar
Vene Teatri kommunikatsioonispetsialist
Tel 58503293
Tel 6114982
dan.rotar@veneteater.ee

Lisatud 05.02.2020, 13:49
Muudetud 05.02.2020, 14:11

eelmine järgmine