Narva linn


Narva Muuseum annab teada

Narva Muuseum kutsub alates 17. maist taas igal pühapäeval kell 12:00 ekskursioonile Kreenholmi, kus külastaja saab keset monumentaalset tööstusarhitektuuri ülevaate manufaktuuri enam kui 160-aastasest ajaloost. Kreenholmi ekskursioonide kiiluvees avavad järk-järgult uksed ka Narva Muuseumi Kunstigalerii (20. mail) ning Narva linnus ja Põhjaõu (23. mail).

Narva Muuseumi igapühapäevased Kreenholmi ekskursioonid on tavapäraselt alanud aprilli esimesel nädalavahetusel, kuid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud eriolukorra tõttu lükkus ekskursioonide algus tänavu edasi. Nüüd on Narva Muuseumil hea meel teatada, et seoses piirangute vähenemisega algavad 17. maist taas ekskursioonid Kreenholmi manufaktuuri. Ekskursioonide teenindamine toimub vastavalt hetkel kehtivatele tervisekaitse nõudmistele. Kreenholmi külastajad jagatakse kuni 10-liikmelistesse gruppidesse (igal grupil on oma giid) ja kehtib 2+2 reegel (v.a pered).

Ekskursioonid toimuvad 17. maist kuni 25. oktoobrini igal pühapäeval kell 12. Muuseumi giidide juhtimisel algab ekskursioon endise tekstiilihiiglase Kreenholmi vana värava juurest Joala 32 vastas, ekskursiooni ajaks saab oma auto või bussi jätta värava kõrval asuvasse tasuta parklasse. Ekskursioon kestab ligikaudu 1,5 tundi. Selle aja sees liigutakse mööda Kreenholmi suletud territooriumi ja käiakse vanas tehasehoones, kus külastajatel on võimalik näha suurt ketrussaali, et tajuda paremini toimunud töö mastaapsust. Marsruudi kogupikkuseks on umbes 2,5 km. Kuna tegemist on tööstuskompleksiga ja ekskursioon toimub peamiselt välitingimustes, palume riietuda vastavalt ilmale.

Piletid pühapäevastele ekskursioonidele müügil Piletilevis.

Piletihinnad: täispilet 10 eurot ja sooduspilet 5 eurot.

Sooduspilet:
• 9-18 aasta vanused lapsed
• kooliõpilased (õpilaspileti või ISIC-õpilaskaardi esitamisel)
• üliõpilased (üliõpilaspileti või ISIC-üliõpilaskaardi esitamisel)
• õpetajad (töötõendi või ITIC-õpetajakaardi esitamisel)
• seeniorid 65+
• EV ajateenijad (sõjaväepileti esitamisel)
• sügava või raske puudega isik (puudega isiku kaardi alusel)

Kuni 8 aasta vanused lapsed ja sügava/raske puudega isiku saatja osalevad ekskursioonil tasuta.

Info:
tel. 3599230, info@narvamuuseum.ee.

Kreenholm / Foto: Joel Kirber
Narva Kreenholmi manufaktuur/ Foto: Joel Kirber
Narva Kreenholmi manufaktuur/ Foto: Joel Kirber
Narva Kreenholmi manufaktuur/ Foto: Joel Kirber
Narva Kreenholmi manufaktuur/ Foto: Joel Kirber
Narva Kreenholmi manufaktuur/ Foto: Joel Kirber
Narva Kreenholmi manufaktuur/ Foto: Joel Kirber

Lisatud 13.05.2020, 13:34
Muudetud 13.05.2020, 14:06

eelmine järgmine