Narva linn


5. aprillil avas Bolt Narvas elektriliste tõukerataste laenutuse

Narva linnapea Katri Raigi sõnul on Bolti jalg- ja tõukerataste laenutus ülipopulaarne Tallinnas ja Tartus. Ta lisab: "Tore, et saame uut kevadet Narvas alustada ühe uue, põneva võmalusega linnas ringi liikumiseks."

Abilinnapea Sergei Gorlatš kommenteerib Bolti tulekut Narva linna: "Mul on väga hea meel, et Bolt on nüüd Narva jõudnud elektriliste tõukeratastega. Linnaelanikel on rohkem liikumisvõimalusi, sealhulgas kasutades uut kergliiklusteed Narva-Jõesuusse, mis on plaanis avada juba sel suvel. Samuti tahan tuletada meelde, et elektrilisi tõukerattaid on vaja parkida ainult selleks sobivates kohtades ning tõukerataste juhtimine peaks olema ohutu nii nende kasutajatele kui ka teistele liiklejatele."

Tõukerataste laenutamiseks tuleb avada Bolti rakendus ning vajutada rakenduse paremal üleval nurgas olevale tõukeratta ikoonile. Seejärel näeb klient enda lähedal asuvate tõukerataste asukohti. Tõukeratta saab lahti lukustada sellel oleva QR koodi abil. Rataste lahtilukustamine on esimestel päevadel tasuta, edaspidi aga 50 senti ja iga sõiduminut maksab 15 senti. Näiteks 10-minutiline sõit, millest piisab paari-kolme kilomeetri läbimiseks, maksab sõitjale 2 eurot.

05IV2021_Bolt_jõudis_Narva

Esmakordsel Bolti tõukeratta kasutamisel kuvab rakendus sõitjale tõukeratta kasutusjuhendi. Tõukeratastega saab liikuda maksimaalselt 25 km/h, kuid iga sõitja peab seejuures veenduma, et valitud kiirus oleks talle endale ja teistele liiklejatele ohutu. Sõidu lõppedes tuleb kasutajal tõukeratas jätta kõnnitee äärde nii, et see ei takistaks teisi jalakäijaid. Piirkonnad, kuhu tõukeratast jätta võib, on rakenduses oleval kaardil tähistatud. Tõukeratast saab rentida alates 16. eluaastast.


Tatjana Laanvee
Narva Linnakantselei nõunik
tatjana.laanvee@narva.ee

Lisatud 06.04.2021, 09:39
Muudetud 06.04.2021, 09:58

eelmine järgmine